Filmweb poleca "Omen: Początek". Prequel kultowego horroru już w kinach

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Omen%3A+Pocz%C4%85tek%22-154928
Filmweb poleca "Omen: Początek". Prequel kultowego horroru już w kinach
źródło: Materiały prasowe
Od wczoraj w polskich kinach można oglądać horror "Omen: Początek". Prequel klasycznego "Omenu" wyreżyserowany przez Arkashę Stevenson i z Nell Tiger Free w roli głównej spodobał się w redakcji Filmwebu tak bardzo, że postanowiliśmy wyróżnić go znakiem jakości "Filmweb poleca".
  

MOVIE SIĘ: Czym nas zaskoczył "Omen: Początek"?

Przeczytajcie fragment recenzji filmu "Omen: Początek"Stanowiący prequel kultowej opowieści "Omen: Początek" roku pańskiego 2024 raczej nie będzie cieszył się podobą niesławą. Lecz, biorąc pod uwagę, jak rzadko w kinie zdarza się cud (ponownych) narodzin, warto zwrócić na niego uwagę. To kino tańczące na granicy czołobitnego hołdu i twórczej reinterpretacji; pełne – najczęściej spełnionych – ambicji i zwrócone twarzą do masowego widza; stanowiące pomost między tradycją spirytualistycznego kina grozy lat 70. oraz współczesnym posthorrorem. Ten ostatni, jak wiadomo, ma się za lepszego. 

Z przerzuceniem pomostu debiutująca w pełnym metrażu Arkasha Stevenson ("Nowy smak wiśni") nie zwleka zbyt długo. Już w prologu znany z oryginału ojciec Brennan (Ralph Ineson w roli skóry zdjętej z Patricka Troughtona) wpada na trop diabelskiego spisku, którego celem jest powołanie na świat antychrysta. Jego parafia wygląda jak z płótna Malczewskiego zamoczonego w denaturacie, na zewnątrz dmie złowróżbny wicher, a budowlańcy montujący witraż w okiennicy sprawiają wrażenie, jakby przespali kurs BHP. Cytując klasyków: "Oto nadciągają cumulusy, chyba rozumiesz, co to znaczy?".

    
Całą recenzję filmu "Omen: Początek" autorstwa Michała Walkiewicza znajdziecie TUTAJ

"Omen: Początek" - o czym opowiada film?"Omen: Początek" to prequel klasycznego horroru "Omen" z 1976 roku w reżyserii Richarda Donnera, w którym zagrał Gregory Peck. Akcja filmu rozpoczyna się, kiedy młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, gdzie ma rozpocząć życie w jednym z tamtejszych kościołów. Niestety trafia na przerażający mrok, który wstrząśnie jej wiarą. Odkryje też spisek, którego celem jest doprowadzenie do narodzin zła wcielonego.

Za kamerą stanęła Arkasha Stevenson, która do tej pory reżyserowała jedynie krótkometrażówki i odcinki seriali telewizyjnych. Pracowała m.in. przy takich produkcjach jak "Legion" i "Nowy smak wiśni".

W obsadzie znaleźli się: Nell Tiger Free, Tawfeek Barhom, Sonia Braga, Ralph Ineson oraz Bill Nighy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones