Ile poczekamy na kolejny spin-off "Gry o tron"? Jest odpowiedź. "The Hedge Knight" już na horyzoncie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Hedge+Knight%22%3A+Kiedy+premiera+spin-offu+%22Gry+o+tron%22-154285
Ile poczekamy na kolejny spin-off "Gry o tron"? Jest odpowiedź. "The Hedge Knight" już na horyzoncie
źródło: Materiały prasowe
Nadciąga nowy spin-off serialu "Gra o tron". "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" dostał zielone światło na realizację już jakiś czas temu. Teraz poznaliśmy jednak planowaną datę premiery tej produkcji. Kiedy możemy spodziewać się powrotu do Westeros?

"A Knight of the Seven Kingdoms" już w przyszłym roku

David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery, ujawnił planowaną datę premiery jednego z przygotowywanych przez HBO spin-offów "Gry o tron".

George R.R. Martin jest na etapie preprodukcji nowego spin-offu, "A Knight of the Seven Kingdoms", który będzie miał premierę pod koniec 2025 roku, zdradził Zaslav.

Zdjęcia mają ruszyć w tym roku. Również w tym roku zadebiutuje drugi sezon "Rodu Smoka". Wygląda na to, że HBO wchodzi w szczególny "gro-tronowy" rytm: co roku dostaniemy sezon jakiegoś serialu, którego akcja rozgrywa się w Westeros.
  
HBO rozwija również m.in. projekt prequela opowiadającego o podbojach Aegoan Targaryena, za który odpowiada Mattson Tomlin (scenarzysta "The Batman Part II"). Ale na chwilę obecną jedyne spin-offy "Gry o tron", które dostały zielone światło, to "Ród Smoka" i "The Hedge Knight".
  

"Ród Smoka" - zwiastun sezonu drugiego

"A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" – o czym opowie?Fabuła serialu bazować będzie na opowiadaniach George'a R.R. Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz" (istniejącymi również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu "Gra o tron". Opowiadają one o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw). 

Dunk i Jajo są niezwykle lubianymi postaciami. O możliwości przeniesienia ich przygód na ekrany mówiło się już od dawna. Scenarzystą i producentem wykonawczym serialu jest sam George R.R. Martin został scenarzystą serialu "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight". Z porjektem są też związane inne osoby, które doskonale znają to uniwersum: Ira Parker (producent i scenarzysta serialu "Ród smoka"), Ryan Condal (producent i scenarzysta serialu "Ród smoka") oraz Vince Gerardis (producent seriali "Gra o tron" i "Ród smoka").

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o pierwszym sezonie "Rodu Smoka"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones