Washington i Jackson w obsadzie nowego filmu Netfliksa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Piano+Lesson%22+-+nowy+film+Netfliksa.+W+obsadzie+John+David+Washington+i+Samuel+L.+Jackson-150314
Washington i Jackson w obsadzie nowego filmu Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Bruce Glikas
John David Washington ("Tenet") oraz Samuel L. Jackson ("Bodyguard Zawodowiec") powtórzą swoje partie z Broadwayu i zagrają główne role w dramacie "The Piano Lesson". Projekt, który powstaje z myślą o platformie Netflix, będzie reżyserskim i scenariopisarskim debiutem brata odtwórcy głównej roli - Malcolma Washingtona. 

"Piano Lesson" - o czym opowie nowy film z Johnem Davidem Washingtonem?Będzie to adaptacja sztuki Augusta Wilsona, część jego opus magnum czyli liczącego 10 sztuk eposu "American Century Cycle", w skład której wchodziły również "Płoty" i "Ma Rainey: Matka bluesa". Jej akcja rozpoczyna się w Pittsburghu roku 1936, tuż po Wielkim Kryzysie. To epicka historia życia rodziny Charlesów, w której kluczowe okazuje się tytułowe, przekazywane z pokolenia na pokolenia pianino. Zdobi je rycina stworzona przez ich zniewolonego przodka. 

W obsadzie są również Ray Fisher, Danielle Deadwyler, Michael Potts i Corey Hawkins. Współscenarzystą projektu ma być Virgil Williams ("Mudbound").

"Zwiastun oscarowego filmu "Płoty" z teatralnego cyklu "American Century Cycle"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones