Samuel L. Jackson broni Brie Larson przed hejtem: "Ona po prostu jest sobą"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Samuel+L.+Jackson+broni+Brie+Larson+przed+hejtem%3A+%22Ona+po+prostu+jest+sob%C4%85%22-151228
Samuel L. Jackson broni Brie Larson przed hejtem: "Ona po prostu jest sobą"
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Samuel L. Jackson miał okazję kilkakrotnie współpracować z Brie Larson. Po raz pierwszy spotkali się na planie filmu "Kong: Wyspa Czaszki". Aktorka obsadziła go w swoim debiucie reżyserskim – "Sklepie z jednorożcami" – a kiedy otrzymała propozycję, by dołączyć do uniwersum Marvela jako Kapitan Marvel, to właśnie do niego zwróciła się o radę. W rozmowie z magazynem "Rolling Stone" ekranowy Nick Fury opowiedział o ich przyjaźni.

Samuel L. Jackson o Brie Larson: "Incele, którzy nienawidzą kobiet, nie zniszczą jej"


Samuel L. Jackson zaprzyjaźnił się z Brie Larson podczas pracy nad "Sklepem z jednorożcami". W Stanach Zjednoczonych trwała wówczas kampania prezydencka. Aktor wspomina, że kiedy wybory wygrał Donald Trump, Larson była załamana. Powiedziałem jej wtedy: "Nie pozwól, by cię złamali. Musisz być teraz silna" – powiedział. 

W rozmowie z "Rolling Stone" Jackson odniósł się też do hejtu, z jakim Larson zmaga się w internecie.

Ona nie pozwoli, by te ataki ją zniszczyły – stwierdził. Ci incele, którzy nienawidzą silnych kobiet, albo faktu, że jest feministką, która ma swoją opinię i nie boi się jej wyrażać? Wszyscy chcą, aby inni ludzie podporządkowali się ich wymaganiom. A ona po prostu jest sobą.

Zobacz zwiastun filmu "Kapitan Marvel"


"Kapitan Marvel" z Brie Larson w tytułowej roli zadebiutowała na ekranach kin w 2019 roku. Aktorka ponownie zagrała tę postać w filmie "Avengers: Koniec gry" i – epizodycznie – w serialu "Ms. Marvel". Na premierę czeka widowisko "Marvels". Zobaczcie zwiastun "Kapitan Marvel":Vers nie pamięta swojej przyszłości. Wie jedynie, że drzemie w niej moc, którą musi kontrolować. Kobieta przebywa właśnie w kosmosie, na planecie potężnej rasy Kree. Jest ona wojowniczką, która wraz z drużyną awanturników podejmuje się zadań specjalnych w toczącej się właśnie wojnie ze zmiennokształtnymi Skrullami. Podczas jednej z misji dochodzi do nieprzewidzianych wypadków, w wyniku których Vers dostaje się na Ziemię. Tam odnajduje skrawki swojej przeszłości. Okazuje się, że niegdyś nazywała się Carol Danvers i była pilotem myśliwca wojskowego. Dlaczego nagle znalazła się w kosmosie? Skąd luki w pamięci? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają Skrulle i Kree? Carol, wraz z nowo poznanym agentem Nickiem Furym oraz sympatycznym kociakiem Goosem rozpoczyna śledztwo, mające na celu wyjaśnienie tajemnic z jej przeszłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones