Samuel L. Jackson o skradzionym scenariuszu "Avengers": "Wystawiliśmy fałszywego kupca"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Samuel+L.+Jackson+o+skradzionym+scenariuszu+%22Avengers%22%3A+%22Wystawili%C5%9Bmy+fa%C5%82szywego+kupca%22-151252
Samuel L. Jackson o skradzionym scenariuszu "Avengers": "Wystawiliśmy fałszywego kupca"
źródło: Getty Images
autor: Bruce Glikas
Scenariusze widowisk Marvela to pilnie strzeżona tajemnica. Protokoły bezpieczeństwa mające zapobiegać wyciekowi informacji o powstających widowiskach są bardzo restrykcyjne. Przekonał się o tym człowiek, który miał nadzieję sfotografować plan zdjęciowy za pomocą dronów. Samuel L. Jackson ujawnił, że jedna z maszyn została zestrzelona, a inna pomogła producentom dojść do jej właściciela. Z pewnością nie był on zadowolony z wizyty, jaką złożono mu w związku ze szpiegowaniem produkcji. Ekranowy Nick Fury opowiedział też o innym, bardziej poważnym incydencie. Doszło do niego podczas prac nad filmem "Avengers".

Samuel L. Jackson o skradzionym scenariuszu "Avengers"


W rozmowie z Entertainment Weekly Samuel L. Jackson opowiedział o skradzionym scenariuszu "Avengers". Ekranowy Nick Fury wspomina, że była to sytuacja jak z filmu szpiegowskiego:  

Pamiętam, że kiedy przygotowywałem się do pracy nad "Avengers", ktoś wydrukował moją kopię scenariusza, na której był identyfikujący mnie znak wodny, i wystawił ją na sprzedaż w internecie. Kręciłem wówczas film w Kanadzie i ludzie z Marvela przylecieli do mnie. Wydruk powstał w biurze producenta... Odkryli, kto za tym stoi. Koleś zwolnił się, opuścił kraj. Wystawiliśmy fałszywego kupca na scenariusz, ale gość nie przyszedł. To było szaleństwo.

Emilia Clarke, która partneruje Samuelowi L. Jacksonowi w "Tajnej inwazji", wspomina, że gdy pracowała nad "Grą o tron", musiała wyjmować ze swojego telefonu kartę SIM, aby nie można było jej zlokalizować. Ten rodzaj zabezpieczenia został zainspirowany działaniami Marvela

Kiedy pracowaliśmy nad "Grą o tron" i doszliśmy do późniejszych sezonów, wprowadzono bardzo poważne zmiany w protokołach bezpieczeństwa – powiedziała. Gadałam o tym z showrunnerami, Davidem Benioffem i Danem Weissem. Powiedzieli: "Marvel. Nauczyliśmy się tego od Marvela. Cokolwiek wprowadzają, robimy to samo". Stąd wzięła się zasada, by niczego nie drukować. Bardzo przeszkadzało to mnie i Peterowi Dinklage'owi. Chodziliśmy i mówiliśmy: "Muszę to mieć na papierze! Nie mogę nauczyć się swoich kwestii, jeśli nie mam ich na kartce!".

Zobacz zwiastun "Tajnej inwazji"


Pierwszy odcinek "Tajnej inwazji", nowego serialu MCU z Samuelem L. Jacksonem i Emilią Clarke, możecie zobaczyć już teraz na Disney+. Kolejne będą pojawiały się co środę. Zobaczcie zwiastun: Osadzona w teraźniejszości MCU "Tajna inwazja" to najnowszy serial Marvel Studios. Nick Fury dowiaduje się, że ludzkość ma zostać zaatakowana przez radykalną frakcję zmiennokształtnych Skrullów. Wzywa na pomoc grupę sprawdzonych sojuszników: Everetta Rossa, Marię Hill i zaprzyjaźnionego Skrulla Talosa. Rozpoczyna się wyścig z czasem, by zapobiec nadciągającej katastrofie i ocalić ludzkość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones