"Thor: Mroczny Świat" na szczycie polskiego box office'u

  • Informacja nadesłana
  • Filmy, Box office
Najnowsza produkcja Marvel Studios "Thor: Mroczny Świat" zadebiutowała na szczycie polskiego box office'u. Z wynikiem 179  tys. widzów w ciągu pierwszych czterech dni wyświetlania film przebił rezultat, jaki osiągnęła pierwsza część serii przez cały okres obecności w kinach.


Imponujący wynik drugiej części przygód nordyckiego władcy piorunów potwierdza nieustannie rosnącą popularność marvelowskich superherosów w naszym kraju. Pierwszy z tegorocznych hitów Marvela "Iron Man 3" zgromadził w weekend otwarcia aż 201 tys. widzów.

Znakomita passa filmu Alana Taylora  trwa również za oceanem, gdzie "Thor" zyskał miano najpopularniejszego tytułu minionego weekendu z przeszło 86 mln dolarów na koncie.

O filmie: Dziewięciu Królestwom znów zagraża wielkie niebezpieczeństwo…Nadciąga armia Czarnych Elfów z władcą ciemności Malekithem na czele, który pragnie pogrążyć w mroku całą galaktykę. Chcąc ocalić Ziemię i pozostałe Królestwa, Thor (Chris Hemsworth) razem z ukochaną, Jane Foster (Natalie Portman), wyruszy w najbardziej niebezpieczną wyprawę, jaką kiedykolwiek podjął. Kiedy zło rośnie w siłę i nawet Odyn (Anthony Hopkins) z całym Asgardem nie zdoła mu się przeciwstawić, superbohater będzie zmuszony zaryzykować i pojednać się z ostatnią osobą, którą może obdarzyć zaufaniem - wtrąconym do więzienia Lokim (Tom Hiddleston).
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię