Światowy box office: "Liga sprawiedliwości" na czele

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box+office%3A+%22Liga+sprawiedliwo%C5%9Bci%22+na+czele-125958
"Liga sprawiedliwości" utrzymała prowadzenie w światowym box offisie. Komiksowe widowisko zarobiło w ten weekend 72,2 mln dolarów, zaś jego łączne wpływy poza granicami USA wynoszą w tej chwili 309,8 mln dolarów.


Oczko niżej znalazło się "Coco" z przychodem w wysokości 30,7 mln. Jak podaje portal Deadline, w Polsce animacja Pixara zarobiła na otwarcie 900 tysięcy dolarów - gorzej na starcie sprzedały się u nas m.in. "Vaiana", "Gdzie jest Dory" oraz "W głowie się nie mieści".

Najniższe miejsce na podium przypadło "Morderstwu w Orient Expressie". Kryminał Kennetha Branagha zarobił w miniony weekend 17,2 mln, zaś łącznie na jego zagranicznym koncie znajduje się już 112,6 mln dolarów.

Na czwartej pozycji znalazła się komedia "Co wiecie o swoich dziadkach". Kontynuacja "Taty kontra taty" zgarnęła w ostatnich dniach 13,8 mln $. Niemal połowa tej kwoty pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie film sprzedał się na starcie o 84% lepiej od oryginału z 2015 roku.

Pierwszą piątkę zamyka "Thor: Ragnarok" z 11 milionami dolarów. Marvelowska superprodukcja przekroczyła w ten weekend granicę pół miliarda dolarów wpływ ów. Jeśli dodamy do tego zarobki z USA, łączny wynik filmu wyniesie 790,1 mln dolarów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones