Światowy box office: Mike Myers zaszlachtował rywali

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box+office%3A+Mike+Myers+zaszlachtowa%C5%82+rywali-130528
W miniony weekend na szczycie zagranicznego box office'u znalazło się "Halloween". Horror zarobił poza Stanami Zjednoczonymi 25 milionów dolarów.


Film był wyświetlany łącznie w 62 krajach. Największą popularnością cieszył się w Niemczech (3,3 mln), Francji (2,3 mln), Australii (2 mln) oraz Hiszpanii (1,4 mln). Na jego zagranicznym koncie znajduje się w sumie 45,6 mln $.

Oczko niżej dzięki premierze w Chinach znalazł się "Predator". Thriller science fiction zarobił 20,7 mln, z czego aż 19,5 mln pochodzi z multipleksów za Wielkim Murem. Łączny rezultat filmu to 98,3 mln.

Najniższe miejsce na podium przypadło melodramatowi "Narodziny gwiazdy" z przychodem w wysokości 17,6 mln dolarów z 65 zagranicznych rynków. Najwięcej zostawili w kinach Australijczycy (3,7 mln) oraz Brytyjczycy (2,7 mln). Do tej pory film Bradleya Coopera zarobił poza USA łącznie 104,6 mln dolarów.

Za podium znalazły się "Venom" oraz "Mała stopa", które zarobiły po 17,3 mln dolarów. Całkowite wpływy ekranizacji wynoszą aktualnie 321 mln dolarów. Animacja Warnera ma na koncie w sumie 95 mln.

Na koniec warto wspomnieć o świetnym wyniku "Bohemian Rhapsody", które w samej Wielkiej Brytanii zgarnęło na otwarcie 12,2 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones