17. EFF Integracja Ty i Ja: "Włączeni w kulturę"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/17.+EFF+Integracja+Ty+i+Ja%3A+%22W%C5%82%C4%85czeni+w+kultur%C4%99%22-139976
17. EFF Integracja Ty i Ja: "Włączeni w kulturę"
źródło: Materiał nadesłany
Nie we wrześniu, ale tym razem w listopadzie odbędzie się siedemnasta edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja (3-7 listopada). Jak w przypadku wielu tegorocznych festiwali, będzie ona hybrydowa – część wydarzeń towarzyszących odbędzie się na żywo, a część online.

W konkursie zmierzą się 33 filmy wybrane spośród dwóch tysięcy nadesłanych z całego świata (Polska, Ukraina, Rosja, Włochy, Hiszpania, Meksyk, Iran, Białoruś, Izrael, Słowenia, Dania, Francja, Węgry, Wielka Brytania, Niemcy, Bułgaria), w tym 15 dokumentów, 12 fabuł i 6 produkcji amatorskich. Filmy powalczą o Motyle 2020 w swoich kategoriach. W jury zasiądą: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Kuba Czekaj, Paweł Dyllus, Eugeniusz Gordziejuk oraz Marcin Trzeciakiewicz.

Poza konkursem pokazane zostaną filmy:"Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reż. Macieja Pieprzycy, "Babyteeth" w reż. Shannon Murphy, "Sokół z masłem orzechowym" w reż. Tylera Nilsona i Mike'a Schwartza, "Nadzieja" w reż. Marii Sødahl, "Nadzwyczajni" w reż. Érica Toledano i Oliviera Nakache, "Ojciec" w reż. Kristiny Grozevy i Petara Valchanova oraz "Powitanie słońca" w reż. Stéphane Haskell.

Spotkania z festiwalowymi jurorami i gośćmi odbywać się będą online. Do Koszalina przyjedzie Małgorzata Foremniak. Aktorka opowie między innymi o swojej roli filmie "Sonata" Bartka Blaschke, opowiadającego historię Grzegorza Płonki, niedosłyszącego kompozytora. Spotkania poprowadzi Łukasz Maciejewski. Krytyk prowadzi tegoroczną Filmową Akademię Integracji online – co tydzień na kanale YouTube i Facebooku festiwalu pojawiają się jego prelekcje na temat filmów o niepełnosprawności. Cykl w sumie ma 12 odsłon.

Projekcje filmów festiwalowych są zaplanowane również w szesnastu kinach studyjnych w całej Polsce (4 i 5 listopada). W 31 miejscowościach odbędą się Małe Festiwale Ty i Ja.


Festiwalowe hasło w tym roku brzmi: "Włączeni w kulturę". Organizatorzy chcą pokazać, jak instytucje kultury, fundacje, stowarzyszenia umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z dóbr kultury oraz jakie udogodnienia pomagają w odbiorze tych dóbr.

Festiwal odbywa się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, obowiązujących obostrzeń i przy ograniczonej ilości widzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie integracjatyija.pl
Udostępnij: