Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Adrien+Brody+i+Bobby+Cannavale+w+biografii+Marylin+Monroe-134462

Adrien Brody i Bobby Cannavale w biografii Marylin Monroe

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mw
  • VOD, Inne, Filmy
Adrien Brody ("Peaky Blinders"), Bobby Cannavale ("Ant-Man") i Julianne Nicholson ("Monos - oddział małp") dołączyli do obsady biografii Marilyn Monroe, którą po latach przygotowań kręci Andrew Dominik ("Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć"). 

GettyImages-3227574.jpg
Getty Images © Gene LesterFilm nosi tytuł "Blonde", zaś w gwiazdę kina wcieli się Ana de Armas ("Blade Runner 2049"). Nie wiadomo natomiast, w kogo wcieli się świeżo zatrudniony, aktorski tercet. 

Scenariusz oparty jest na książce Joyce Carol Oates wydanej w Polsce pod tytułem "Blondynka". Jest to portret Marilyn Monroe, intymny i bezlitosny jak żaden inny: portret dziecka, kobiety, gwiazdy, nad którą zawisło fatum. W swoim, jak dotąd najambitniejszym dziele, Oates z wielką sympatią bada życie wewnętrzne kobiety, której przeznaczeniem było stać się największą legendą Hollywoodu. Blondynka to wybitny i poruszający obraz kultury zahipnotyzowanej przez własne mity, a także nadwątlonej rzeczywistości kruchych żywotów, które ta kultura pochwyciła w swój drapieżny uścisk.

Dominik próbuje doprowadzić do realizacji filmu od 12 lat. Pierwotnie gwiazdą projektu miała być Naomi Watts. Kilka lat później angaż otrzymała Jessica Chastain, a producentem został Brad Pitt. Po raz ostatni o projekcie słyszeliśmy w 2016 roku, kiedy to wsparcia udzieliła mu platforma Netflix. Zdjęcia mają rozpocząć się latem.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię