Spider-Man Noir bohaterem aktorskiego serialu. Nie, nie obejrzycie go na Disney+

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alternatywny+Spider-Man+Noir+bohaterem+aktorskiego+serialu+od+tw%C3%B3rc%C3%B3w+oscarowej+animacji+%22Spider-Man%3A+Uniwersum%22-149513
Spider-Man Noir bohaterem aktorskiego serialu. Nie, nie obejrzycie go na Disney+
źródło: Getty Images
autor: Disney XD
Spider-Man Noir, którego mogliśmy spotkać w nagrodzonej Oscarem animacji "Spider-Man: Uniwersum", dostanie własny serial. Będzie to aktorska wersja jego przygód. Projekt powstaje dla Amazon Prime Video. 

Alternatywne wersje Spider-Mana z filmu "Spider-Man: Uniwersum"

Spider-Man Noir bohaterem aktorskiego serialu Amazon Prime Video. Co wiemy o projekcie?


Powstający dla Amazon Prime Video aktorski serial o przygodach Spider-Mana Noir nie ma jeszcze tytułu. Autorem scenariusza jest Oren Uziel ("Zaginione miasto"), który będzie pracował nad projektem wraz z Philem Lordem i Christopherem Millerem, czyli producentami oscarowej animacji "Spider-Man: Uniwersum". Będzie to opowieść o przygodach starszego superbohatera w Nowym Jorku lat 30. XX wieku. Źródło, na które powołuje się Deadline, podaje, że serial w żaden sposób nie będzie powiązany z produkowanymi przez Sony kinowymi widowiskami o Spider-Manie, a jego bohaterem nie będzie Peter Parker

Kim jest Spider-Man Noir?


Spider-Man Noir to alternatywna wersja Spider-Mana. Bohater ten wywodzi się z serii noirowych komiksów Marvela, których akcja toczy się w Nowym Jorku czasów Wielkiego Kryzysu. Po raz pierwszy pojawił się w wydanym w lutym 2009 roku komiksie "Spider-Man: Noir" autorstwa Davida Hine'a i Fabrice'a Sapolsky'ego. 

W tej wersji rzeczywistości (znanej jako Marvel Noir lub Ziemia-90214) Peter Parker jest dziennikarzem śledczym. Podczas jednego z dochodzeń zostaje ukąszony przez wysoce jadowitego pająka. Doprowadza ono do mutacji, która objawia się szeregiem niezwykłych umiejętności, jak nadludzka siła i szybkość, generowanie organicznej sieci czy zdolność chodzenia po ścianach. Bohater przywdziewa kostium inspirowany mundurem wuja Bena, który służył w lotnictwie podczas I wojny światowej, i wyrusza, by stać na straży sprawiedliwości i nieść pomoc mieszkańcom Nowego Jorku.

Zobaczcie zwiastun oscarowej animacji "Spider-Man: Uniwersum"

Po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka Miles Morales, nastolatek z Brooklynu, odkrywa w sobie niezwykłe moce. Niepozorny chłopak staje się Spider-Manem. Kiedy otwiera się brama do uniwersum, Miles szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest jedynym superbohaterem. Chłopak poznaje Petera Parkera i Gwen Stacy. Razem walczą ze złym Kingpinem i próbują uratować świat.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones