Oficjalnie! "Fallout" będzie kontynuowany

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amazon+podj%C4%85%C5%82+decyzj%C4%99+w+sprawie+serialu+%22Fallout%22.+Drugi+sezon+powstanie-155130
Oficjalnie! "Fallout" będzie kontynuowany
Wszyscy wiedzieli to jeszcze przed premierą serialu na platformie Prime, ale Amazon dopiero teraz potwierdził, że "Fallout" będzie kontynuowany. Twórcy dostali zgodę na realizację drugiego sezonu.

Gigantyczny budżet serialu"Fallout" to jedna z droższych produkcji Amazonu. Budżet wynosi zawrotną kwotę 153 mln dolarów. I to za sprawą wysokich kosztów dowiedzieliśmy się, że serial będzie kontynuowany zanim studio ogłosiło to oficjalnie.

A wszystko przez komisję stanu Kalifornia do spraw produkcji filmowych i serialowych. Na początku kwietnia ogłosiła ona listę projektów, które otrzymają dofinansowanie za to, że będą realizowane na terenie stanu. Największym beneficjentem okazał się właśnie "Fallout", który otrzymał dotację w wysokości 25 milionów dolarów.

Oznacza to, że ekipa serialowa musi się przenieść do Kalifornii na czas produkcji drugiego sezonu. Pierwszy był bowiem kręcony w Nowym Jorku i stanie Utah.


O serialu "Fallout"Akcja serialu rozgrywa się w zniszczonym przez nuklearną wojnę Los Angeles. Po zagładzie ludzie muszą żyć w podziemnych bunkrach, żeby chronić się przed promieniowaniem, mutantami i bandytami. Produkcja osadzona jest w świecie znanym z cyklu gier pod tym samym tytułem.

Showrunnerami serialu są Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner. Pierwsze pięć odcinków wyreżyserował Jonathan Nolan, który wraz z żoną Lisą Joy jest również producentem serialu. Główne role grają Walton Goggins, Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones oraz Aaron Moten.

Oceniamy "Fallout"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones