Andy Serkis i Netflix szykują nowy "Folwark zwierzęcy"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Andy+Serkis+i+Netflix+szykuj%C4%85+nowy+%22Folwark+zwierz%C4%99cy%22-129243
Netflix sfinansuje nową adaptację "Folwarku zwierzęcego" George'a Orwella. Film wyreżyseruje spec od technologii motion capture Andy Serkis, zaś stanowisko producenta będzie piastował Matt Reeves ("Wojna o planetę małp").

GettyImages-927275048.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


Wydana w 1945 roku książka była rezultatem gorzkiego rozczarowania się socjalizmem, a w szczególności ostrzeżeniem przez postaciami pokroju Józefa Stalina. Doczekała się do dziś dwóch adaptacji. Fabuła "Folwarku" prezentuje się następująco: pod wpływem pełnych pasji mów knura Majora zwierzęta hodowlane przejmują władzę nad pewnym gospodarstwem rolnym. Rewolucja odbyła się w imię równości, lepszego traktowania i różowej przeszłości. Kiedy jednak władze przejmuje Napoleon zaczyna panować terror. Pierwotne ideały stają się tylko pustymi hasłami, za którymi kryje się rzeczywistość gorsza niż za czasów władzy ludzi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Netflix kupił od Warner Bros. prawa do ostatniego filmu Serkisa, czyli "Mowgliego". Adaptacja "Księgi dżungli" zadebiutuje na serwisie streamingowym w przyszłym roku.