Apple przejmuje film z Bradem Pittem o Formule 1 od twórców "Top Gun: Maverick"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Apple+przejmuje+film+z+Bradem+Pittem+o+Formule+1+od+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Top+Gun%3A+Maverick%22-145032
Apple przejmuje film z Bradem Pittem o Formule 1 od twórców "Top Gun: Maverick"
źródło: Getty Images
autor: Michael Tran
Apple zgodziło się wydać co najmniej 130 milionów dolarów na projekt, w który zaangażowani są Brad Pitt, Joseph Kosinski, Ehren Kruger i Jerry Bruckheimer. Będzie to drugi film z Pittem, który w ostatnim czasie trafił w ręce Apple'a. Pierwszym był niezatytułowany projekt Jona Wattsa, twórcy nowej trylogii "Spider-Man", w którym wystąpi także George Clooney.

Co wiemy o nowym filmie z Bradem Pittem?Zakupiony przez Apple'a projekt na razie nie ma tytułu. Wiemy, że jego akcja rozgrywać się będzie w świecie wyścigów Formuły 1. Brad Pitt zagra emerytowanego kierowcę, który wraca na tory wyścigowe, by zostać mentorem młodego i obiecującego kierowcy.

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, scenarzystą Ehren Kruger, a producentem Jerry Bruckheimer. Cała trójka współpracowała już ze sobą przy widowisku akcji "Top Gun: Maverick".

Z projektem jest związany, choć nie do końca wiadomo w jakie roli, mistrz Formuły 1 sir Lewis Hamilton.

GettyImages-1317141686.jpg Getty Images © Pool

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Hiszpanii 2021

Brad Pitt i Joseph Kosinski w świecie wyścigów samochodowychNiezatytułowany film o Formule 1 nie jest pierwszym wspólnym projektem Brada Pitta i Josepha Kosinskiego o wyścigach samochodowych. Dekadę temu Pitt miał zagrać razem z Tomem Cruise'em w filmie "Go Like Hell", który po Michaelu Mannie przejął właśnie Kosinski.

Punktem wyjścia dla filmu miała być książka "Go Like Hell: Ford, Ferrari and Their Battle for Speed and Glory at Le Mans" opowiadająca o słynnym pojedynku pomiędzy Ferrari a Ford Motor o to, kto wygra wyścig Le Mans. Determinacja młodego Henry'ego Forda II sprawiła, że jego firmie udało się zaistnieć w Europie. Skonstruowany przez niego samochód był w stanie pokonać auta faworyzowanej konkurencji z ekipy Ferrari.

Tamten projekt nie doczekał się realizacji. Powstał za to konkurencyjny film, "Le Mans '66", którego gwiazdami byli Matt Damon i Christian Bale.

Zwiastun filmu "Le Mans '66"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones