Nie tylko Di Caprio. Brad Pitt dołącza do obsady nowego filmu Paula Thomasa Andersona

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brad+Pitt+zagra+w+nowym+filmie+Paula+Thomasa+Andersona+obok+Leonardo+Di+Caprio-156206
Nie tylko Di Caprio. Brad Pitt dołącza do obsady nowego filmu Paula Thomasa Andersona
źródło: Getty Images
autor: E. Charbonneau
Zdaje się, że Paul Thomas Anderson pozazdrościł "temu drugiemu" Andersonowi gwiazdorskich obsad. Jak donosi portal World of Wheel, do grupy aktorów najnowszego projektu reżysera "Magnolii" i "Licorice Pizza" dołącza sam Brad Pitt.  

Nie, to nie sen. W obsadzie kręconego właśnie w El Paso nienazwanego projektu Paula Thomasa Andersona znajduje się już: Leonardo Di Caprio, Benicio del Toro, Sean Penn, Regina Hall i Alana Haim. Według doniesień do imponującej plejady gwiazd dołączył także Brad Pitt.

Co wiemy o filmie?

 

Nowy projekt Paula Thomasa Andersona dojrzewa w tajemnicy - szczątkowe informacje dotyczą raczej kwestii poza-fabularnych, takich jak budżet, obsada czy data premiery. Reżyser zdradził jednak, że film jest pod dużym wpływem kultowych "Komorników" Alexa Coxa, a inną wielką inspiracją jest także powieść "Vineland" Thomasa Pynchona.    

GettyImages-1378571287.jpg Getty Images © Rebecca Sapp

Jeszcze do niedawna obecność Pitta w nowym projekcie Andersona wydawała się wykluczona. To dlatego, że w tym samym czasie aktor bierze udział w zdjęciach do Apex - nowego projektu Josepha Kosinskiego skoncentrowanego wokół wyścigów Formuły 1. Źródła donoszą jednak, że Pitt został zauważony na planie w El Paso. Czy będzie to tylko cameo, czy pełnoprawna rola drugoplanowa - tego jak dotąd nie ustalono.

Obecność Pitta, potwierdzona przez wiarygodnych amerykańskich dziennikarzy, zdaje się wyjaśniać wysoki budżet produkcji, oscylujący wokół 175 milionów dolarów. To bez porównania najdroższy film Andersona, a jednocześnie spore ryzyko ze strony studia - jak dotąd najbardziej kasowy film reżysera, "Aż poleje się krew", zdołał zarobić 76 milionów dolarów. Czy ambitny projekt zdoła się zwrócić? Poczekajmy do premiery - ta odbędzie się ponoć 8 sierpnia 2025 roku. 

Zobaczcie zwiastun ostatniego filmu Andersona

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones