Apple przejmuje kolejny film z Tomem Hanksem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Apple+przejmuje+kolejny+film+z+Tomem+Hanksem-142252
Apple przejmuje kolejny film z Tomem Hanksem
źródło: Getty Images
Apple Original Films nabyło prawa do widowiska science fiction "Finch" z Tomem Hanksem w roli głównej.

Wyprodukowany przez Amblin Entertainment film, który pierwotnie nosił tytuł "Bios", miał być pokazywany od sierpnia w kinach przez Universal. Nowy plan zakłada, że "Finch" trafi w tym roku na serwis streamingowy Apple TV+. Ponadto doczeka się ograniczonej dystrybucji kinowej gwarantującej wzięcie udziału w wyścigu po Oscary.

Akcja "Fincha" rozgrywa się na zniszczonej przez słoneczny kataklizm Ziemi. Tytułowym bohaterem jest inżynier mieszkający w podziemnym bunkrze wraz ze swoim psem Goodyearem. Zniedołężniały naukowiec tworzy robota (Caleb Landry Jones), który ma pomóc mu w opiece nad czworonogiem. W trakcie niebezpiecznej podróży Finch stara się nauczyć robota, czym jest miłość, przyjaźń i jaki jest sens ludzkiego życia.

Film wyreżyserował Miguel Sapochnik ("Gra o tron") według scenariusza Craiga Lucka oraz Ivora Powella.  Jednym z producentów wykonawczych przedsięwzięcia jest Robert Zemeckis.

"Finch" to już kolejny film z Tomem Hanksem, który został przejęty przez Apple Original Films. W ubiegłym roku studio odkupiło od Sony prawa do wojennego dreszczowca "Misja Greyhound". Przypomnijmy, że Hanks i Apple przygotowują także rozgrywający się w trakcie II wojny światowej miniserial "Masters of the Air".
Udostępnij: