Będzie kontynuacja "Szpiega"?

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+kontynuacja+%22Szpiega%22-79775
Trwają wstępne rozmowy na temat kontynuacji thrillera "Szpieg" z Garym Oldmanem w roli głównej.Scenariusz miałby powstać w oparciu o powieść Johna Le Carre "Ludzie Smileya" wchodzącej w skład tak zwanej "trylogii Karli". Pierwsza część serii, "Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg", była fabularną podstawą "Szpiega".

Film czeka aktualnie na premierę w Stanach Zjednoczonych. Jeśli przychody z tamtejszych kas kinowych okażą się wysokie, zapadnie oficjalna decyzja o realizacji sequela.

W "Ludziach Smileya" tytułowy bohater po raz kolejny zostaje wezwany z emerytury. Tym razem Ministerstwo w osobie Olivera Lacona zleca mu uporanie się ze skandalem. Były sowiecki generał, a zarazem brytyjski szpieg gorączkowo poszukujący kontaktu ze swoimi dawnymi mocodawcami, zostaje brutalnie zamordowany w londyńskim parku. Znaleziony przy nim tajny komunikat głosi: "Powiedz Maxowi, że chodzi o Sandmana". Ujawnione w trakcie śledztwa informacje wskazują, że generał oraz jego serdeczny przyjaciel Otto Leipzig byli gotowi do szantażowania Karli – szefa sowieckiego wywiadu. [za: wkipedia.org]

Do polskich kin "Szpieg" trafi w najbliższy piątek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones