Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Beetlejuice+%C5%BCyje+I+dostaje+nowego+scenarzyst%C4%99-125350

Beetlejuice żyje! I dostaje nowego scenarzystę

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Od czterech lat trwa niepewność wokół projektu "Beetlejuice 2". Raz słyszymy, że film powstanie. Parę miesięcy później Tim Burton lub Michael Keaton w którymś z wywiadów zaprzeczają. I tak w kółko. Teraz jednak wydaje się, że Warner Bros. i New Line Cinema są ponownie zdeterminowani doprowadzić do realizacji widowiska. Zatrudniono właśnie nowego scenarzystę. Został nim stawiający w Hollywood pierwsze kroki Mike Vukadinovich.

Beetlejuice_1998_.jpg


Mamy jednak również potencjalnie złą wiadomość. Wytwórnie pracują nad projektem nie mając kontraktów ani z Timem Burtonem ani z Michaelem Keatonem. Może się więc okazać, że obaj panowie nie będą z filmem w jakikolwiek sposób zaangażowani. Portal Deadline sugeruje jednak, że wciąż są oni zainteresowani realizacją sequela, więc jest nadzieja na ich powrót.

Oryginał z 1988 roku opowiadał o młodym małżeństwie, które zginęło, ale pozostało uwięzione w swoim domu jako duchy. Dom, niestety, został sprzedany, zaś nowi właściciele panoszą się w nim, dokonując zmian, które małżonków są mocno nie w smak. Duchy decydują się przywołać obleśnego, natrętnego i irytującego Beetlejuice'a, który pozbędzie się niechcianych mieszkańców.

Producentami "Beetlejuice 2" są niezmiennie od lat Seth Grahame-Smith i David Katzenberg.

zobacz też: