Ben Affleck nie chce budować DC z Jamesem Gunnem

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ben+Affleck+nie+chce+re%C5%BCyserowa%C4%87+film%C3%B3w+DC+dla+Jamesa+Gunna.+Ale+wreszcie+rozgryz%C5%82+posta%C4%87+Batmana-149972
Ben Affleck nie chce budować DC z Jamesem Gunnem
źródło: Getty Images
autor: Anadolu Agency
Nowy szef DC Films, James Gunn, manifestował, że chciałby, żeby Ben Affleck stanął za kamerą któregoś z filmów będących częścią nowej wizji kinowego uniwersum DC. Wygląda jednak na to, że sam zainteresowany... nie jest zainteresowany. Ben Affleck przyznał, że nie ma ochoty przykładać ręki do przebudowy DC. Ale przynajmniej wreszcie rozgryzł, jak zagrać Batmana.

Affleck nie chce reżyserować dla Gunna

Ben Affleck był częścią kinowego uniwersum DC, kiedy jednym z jego architektów był Zack Snyder. Aktor wcielił się w postać Batmana w filmach "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" (2016), "Legion samobójców" (2016), "Liga Sprawiedliwości" (2017) oraz "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera" (2021). Aktor przez długi czas przygotowywał również swój film o Batmanie, który ostatecznie nie powstał. W międzyczasie w studiu Warner Bros. doszło do przetasowań. Szefami DC Films zostali James Gunn i Peter Safran, którzy zbudują uniwersum (w większości) od nowa. W nowym wywiadzie dla magazynu "The Hollywood Reporter" Affleck odniósł się do tych zmian.

Nie wyreżyserowałbym nic dla DC Jamesa Gunna. Nie ma mowy. Nie mam nic przeciwko Jamesowi Gunnowi. Miły gość, na pewno zrobi świetną robotę. Po prostu nie chciałbym reżyserować czegoś w sposób, w jaki oni do tego podchodzą. Nie interesuje mnie to, powiedział Affleck.

Gwiazdor nie rozwinął tematu, więc trudno powiedzieć, co konkretnie nie odpowiada mu w podejściu Gunna i spółki. Może jest to fakt, że Gunn nadzoruje osobiście całe uniwersum i Affleck podejrzewa, że nie dostałby od niego wystarczająco dużo swobody? A może po prostu czuje się lojalny wobec Zacka Snydera?

Affleck wreszcie rozgryzł Batmana?
Prawdopodobnie po raz ostatni zobaczymy Afflecka w roli Człowieka Nietoperza w nadchodzącym widowisku "Flash", którego gwiazdą jest Ezra Miller. Affleck nie będzie jedynym Batmanem w filmie - obok niego zobaczymy wracającego do roli Michaela Keatona. Co miał do powiedzenia gwiazdor o swoim występie w tym filmie?

Wreszcie rozgryzłem, jak zagrać tę postać i udało mi się to we "Flashu", zdradził Affleck. Przez te pięć minut, które spędzam w filmie, jest naprawdę super.

"Flasha" zobaczymy w kinach w czerwcu. Tymczasem najnowszą premierą DC jest "Shazam! Gniew bogów".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones