Ben Affleck wraca do reżyserii. Opowie o zbrodniach Leopolda II

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ben+Affleck+wraca+do+re%C5%BCyserii.+Opowie+o+zbrodniach+Leopolda+II-135590
Ben Affleck na poważnie wraca do reżyserii. Po zapowiedzianym na początku tego roku "Ghost Army", teraz dowiadujemy się o kolejnym jego projekcie - "King Leopold's Ghost".

GettyImages-1129015665.jpg Getty Images © Pacific Press


Film opowie o zbrodniach dokonanych przez belgijskiego króla Leopolda II w Kongu, które zamienił w swój prywatny folwark. Pod przykrywką szerzenia chrześcijaństwa Leopold II przy brutalnym wsparciu najemników wyzyskiwał bogactwa naturalne. Mieszkańcy tego afrykańskiego kraju zostali zmienieni w niewolników, a ci, którzy się buntowali, byli w brutalny sposób mordowani. Działalność ta uczyniła Leopolda II jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jednak życiem przypłaciło to 8 milionów ludzi. To, co działo się Kongo, zainspirowało Josepha Conrada do napisania "Jądra ciemności".

Obraz Afflecka skupi się na walce czarnoskórego amerykańskiego misjonarza, angielskiego dziennikarza śledczego i irlandzkiego szpiega o ujawnienie światu prawdy o barbarzyństwie króla Leopolda II.

Scenariusz napisze Farhad Safinia ("The Professor and the Madman"). Jego podstawę stanowi książka Adam Hochschild wydana w Polsce pod tytułem "Duch króla Leopolda. Opowieść o chciwości, terrorze i bohaterstwie w kolonialnej Afryce".
Udostępnij: