Benedict Cumberbatch żegna się z "Sherlockiem"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Benedict+Cumberbatch+%C5%BCegna+si%C4%99+z+%22Sherlockiem%22-119730
Benedict Cumberbatch chyba żegna się z rolą Sherlocka Holmesa i już przygotowuje fanów na to, że czwarta seria "Sherlocka" będzie ostatnia. Taki wniosek można wysnuć, czytając wywiad z nim opublikowany przez GQ.


Cumberbatch miał powiedzieć dziennikarzom pisma: To może być koniec epoki. Jeśli mam być szczery, to czuć, że to jest koniec epoki. Serial dociera do miejsca, z którego będzie ciężko od razu ruszyć dalej. Nigdy nie mówimy nigdy przy tym serialu. Chciałbym kiedyś do niego wrócić, ale w najbliższej przyszłości wszyscy mamy inne rzeczy, którymi chcemy się zająć, a tutaj zrobiliśmy coś, co sprawia wrażenie dzieła skończonego. Dlatego sądzę, że poczekamy i zobaczymy. Smutno mi na myśl, że już nigdy go nie zagram.

Oficjalnie BBC nie podpisało z twórcami umowy na piątą serię "Sherlocka". Jednak jego twórca kilkakrotnie publicznie twierdził, że nie tworzył czwartej odsłony przygód Holmesa z myślą, że to już jest koniec. Ale zarazem Steven Moffat za każdym razem unikał jednoznacznej deklaracji co do możliwości powstania piątej serii.

Czwarty sezon "Sherlocka" będzie miał premierę w przyszłym roku. Jak zapowiadają twórcy, jest to najmroczniejsza część ze wszystkich, jakie dotąd powstały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones