"Sherlock" powróci na ekran? Twórca serialu odpowiada

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sherlock%22+powr%C3%B3ci+na+ekran+Tw%C3%B3rca+serialu+odpowiada-155084
"Sherlock" powróci na ekran? Twórca serialu odpowiada
Ostatni sezon "Sherlocka" został wyemitowany siedem lat temu. Od tamtej pory twórcy serialu regularnie otrzymują pytania o kontynuację przygód tytułowego detektywa granego przez Benedicta Cumberbatcha. Odpowiedź jest wciąż ta sama: z wielką chęcią, ale...

"Sherlock" z filmową kontynuacją?Reporter serwisu Deadline miał ostatnio okazję porozmawiać ze współautorem "Sherlocka" Markiem Gatissem w Londynie na gali nagród Olivier. Gdy padło pytanie o mistrza dedukcji, producent stwierdził: chcielibyśmy zrobić filmową kontynuację, ale próba zebrania wszystkich razem jest bardzo trudna. Jeśli chcesz konkretnej odpowiedzi na temat filmu, będziesz musiał zapytać Benedicta (Cumberbatcha) i Martina (Freemana - odtwórcy roli Watsona).

Wszyscy myślą, że można po prostu machnąć różdżką - dodał Gatiss - Bardzo trudno jest zainteresować ludzi i doprowadzić do realizacji filmu. Pamiętam, jak rozmawiałem z Edgarem Wrightem o "Ant-Manie", nad którym spędził osiem lat swojego życia, a potem i tak go nie zrobił. Osiem lat to niemal dekada.     

GettyImages-1383835644.jpg Getty Images © Chelsea Guglielmino

GettyImages-1396115286.jpg Getty Images © Tristan Fewings


"Sherlock": o serialu"Sherlock" to uwspółcześniona adaptacja cyklu sir Arthura Conan Doyle'a o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa Sherlocka Holmesa oraz jego współlokatora doktora Watsona. Główny bohater potrafi odróżnić programistę komputerowego po krawacie, a pilota samolotów po jego kciuku. Ma niezwykły, jedyny na świecie analityczny umysł, który pozwala mu bezbłędnie rozwiązywać najtrudniejsze zagadki kryminalne. Kiedy w jego życiu pojawia się John Watson od razu widać, ze mężczyźni różnią się od siebie właściwie wszystkim. Okazuje się jednak, że intelekt Sherlocka razem z pragmatyzmem Johna tworzą niezrównane połączenie.
 
Stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gatissa serial zadebiutował na antenie BBC w 2010 roku i z miejsca stał się hitem. Dzięki roli w "Sherlocku" Benedict Cumberbatch stał się gwiazdą światowego formatu. W kolejnych latach dołączył m.in. do uniwersum Marvela jako Doktor Strange, a także zdobył dwie nominacje do Oscara za role w "Grze tajemnic" i "Psich pazurach".

"Sherlock": zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones