Box Office Świat: "Shang-Chi" wciąż na prowadzeniu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Shang-Chi%22+wci%C4%85%C5%BC+na+prowadzeniu-143849
Box Office Świat: "Shang-Chi" wciąż na prowadzeniu
Widowisko "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" drugi tydzień z rzędu uplasowało się na szczycie międzynarodowego box-office'u. Film studia Marvela zaliczył niezły, jedynie 34-procentowy spadek i utrzymał pierwsze miejsce w takich krajach jak m.in. Australia, Brazylia, Francja, Niemcy, Korea, Włochy, Rosja, Hiszpania i Wielka Brytania.

W ten weekend "Shang-Chi" zarobił w 42 krajach 35,2 mln dolarów. Jego przychód na świecie wynosi obecnie 112 mln dolarów (razem z przychodami z USA daje to łącznie 257,6 mln dolarów). Najlepsze wyniki widowisko osiągnęło w Wielkiej Brytanii (16,4 mln), Korei (10,7 mln), Francji (7,5 mln), Rosji (6,1 mln) oraz Japonii (5,5 mln).

Wciąż nie wiadomo, czy film będzie dystrybuowany w Chinach, ale szanse na to wydają się coraz mniejsze.

W Chinach pokazywany jest jednak inny film Disneya, "Free Guy", który wciąż cieszy się box-office'owym powodzeniem. Hit z Ryanem Reynoldsem zarobił tam już łącznie 76,3 mln dolarów. Na świecie zarobił zaś w ten weekend 17,3 mln dolarów. Jego międzynarodowy wynik to na dzień dzisiejszy 174,4 mln dolarów (276,5 mln łącznie z USA).

Z kolei "Wcielenie" od studiów New Line i Warner Bros. zarobiło w ten weekend 6,3 mln dolarów w 69 krajach. To 35-procentowy spadek względem weekendu otwarcia. Horror Jamesa Wana zgromadził już na świecie łącznie 9,5 mln dolarów (15,1 mln licząc z USA).

Tymczasem "Psi Patrol: Film" wytwórni Paramount zgromadził w ten weekend 5,7 mln dolarów. Animacja pokazywana była w 49 krajach i ma na swoim koncie już 57,9 mln dolarów ze świata (92,5 mln licząc z USA).

Weekendowe top 5 zamyka "After: Ocal mnie" z wynikiem 3,8 mln dolarów. Pokazywany w 43 krajach film zgromadził już na świecie 18 mln.

Na box-office'owe wyniki wciąż duży wpływ ma pandemia. We Francji, Włoszech i Niemczech w kinach wymagana jest przepustka zdrowotna. 60% kin w Australii jest zamkniętych. Korea wciąż ma wysoki procent zachorowań, a 70% Japońskich kin objęto ograniczeniami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones