Box Office Świat: 24. film z cyklu "Detective Conan" wielkim wygranym

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+24.+film+z+cyklu+%22Detective+Conan%22+wielkim+wygranym-142071
Box Office Świat: 24. film z cyklu "Detective Conan" wielkim wygranym
Po tym, jak "Demon Slayer" wyśrubował japońskie box-office'owe rekordy, niektórzy mogli uznać, że Japończycy oszczędzać będą na biletach kinowych. Nic bardziej mylnego. Najpierw "Shin Evangelion Gekijō-ban :||" osiągnął najlepszy wynik całej serii, a teraz rekordem otwarcia popisał się 24. część cyklu anime "Detective Conan" zatytułowana "Meitantei Conan: Hiiro no Dangan" (Detective Conan: The Scarlet Bullet).

Animacja nie miała problemów ze zdobyciem pierwszego miejsca w naszym zestawieniu. Jej wpływy szacowane są na co najmniej 40 milionów dolarów. Tylko z samej Japonii pochodzi 20,4 mln dolarów. Daje to najlepsze otwarcie spośród wszystkich filmów cyklu. Dotychczasowym rekordzistą był "Meitantei Konan: Konjō no Fisuto" (17 mln dolarów w trzy dni).

"Meitantei Conan: Hiiro no Dangan" debiutował też na pierwszym miejscu w Chinach. W ciągu pierwszych trzech dni zarobił tam 16,8 mln dolarów, czyli prawie połowę to co w sumie zgarnął "Meitantei Konan: Konjō no Fisuto".

Po kilku weekendach na szczycie zestawienia tym razem widowisko "Godzilla vs. Kong" musiało zadowolić się miejscem drugim. Weekendowe wpływy wyniosły 12,2 mln dolarów. To wystarczyło, by z wynikiem 309,7 mln dolarów film stał się najbardziej kasową premierą czasów pandemii COVID-19. Wynik "Tenet" został pobity o 4,5 miliona dolarów.

Również globalnie "Godzilla vs. Kong" pokonała "Tenet" mając na swoim koncie 390,2 mln dolarów. Widowisko Christophera Nolana zarobił "jedynie" 363,1 mln dolarów. Potwory walczą teraz o to, by stać się najbardziej kasową amerykańską premierą od początku 2020 roku. Aby to osiągnąć muszą pobić wynik "Bad Boys for Life", który wynosi 426,5 mln dolarów.

Podium kompletuje najnowszy hit z Chin "Wo De Jie Jie" (Sister). W miniony weekend obraz zarobił 9,8 mln dolarów. W ten sposób łącznie na koncie ma już 119,2 mln dolarów.

I pozostajemy w Chinach. Czwarte miejsce zajęła bowiem nowość z tamtejszego rynku - młodzieżowy melodramat "八月未央" (August Never Ends). Podczas pierwszych trzech dni wyświetlania film zarobił 6,1 mln dolarów.

Na piątym miejscu wylądował "Mortal Kombat" z wynikiem ok. 5 milionów dolarów. Najlepszym rynkiem pozostała Rosja, gdzie widowisko w ciągu ostatnich czterech dni zarobiło 1,9 mln dolarów. Najlepszy start film zanotował w Meksyku (725 tys. dolarów). "Mortal Kombat" trafił też do Indonezji (666 tys. dolarów) i Hiszpanii (578 tys.).

Dzięki Chinom na naszej liście znów zagościł "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia". Powrót nie był tak udany jak ten "Avatara", ale 4 miliony dolarów wystarczyło, by u nas widowisko fantasy wylądowało na szóstym miejscu.

Siódma lokata przypadła familijnej produkcji Warner Bros. "Tom i Jerry". W miniony weekend wpływy powiększyły się o 2,3 mln dolarów. W sumie poza granicami USA obraz zarobił 62,8 mln dolarów. Globalnie na koncie ma już 105,4 mln dolarów. Jest to druga tegoroczna premiera amerykańska, której udało się przekroczyć granicę 100 milionów dolarów.

Na ósmym miejscu wylądowała rosyjska superprodukcja "Чернобыль" (Czarnobyl) z Danilą Kozlovskym w jednej z głównych ról. Weekendowe wpływy szacujemy na ok. 2 mln dolarów. W ciągu czterech pierwszych dni wyświetlania obraz zarobił 2,3 mln dolarów. To wystarczyło do zajęcia w Rosji pierwszego miejsca, ale producenci nie mają powodów do zadowolenia. Budżet wyniósł bowiem 9 milionów dolarów, liczono więc na zdecydowanie lepszy start.

W okolicach 2 milionów dolarów wyniosły również weekendowe wpływy familijnej produkcji "Piotruś Królik 2: Na gigancie". Deadline podaje 2,4 mln dolarów, ale są to wpływy z czterech dni wyświetlania w Australii i Nowej Zelandii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones