Box Office Świat: Chińska przygodówka zwycięzcą weekendu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+Chi%C5%84ska+przygod%C3%B3wka+zwyci%C4%99zc%C4%85+weekendu-144770
Box Office Świat: Chińska przygodówka zwycięzcą weekendu
Ta wiadomość nie powinna nikogo zaskoczyć. Do chińskich kin trafiła nowa produkcja "Gu Dong Ju Zhong Ju" (Schemes in Antiques). A to oznacza, że mamy nowy numer jeden w naszym zestawieniu. Chiński film przygodowy zarobił w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania solidne 25,8 mln dolarów.

W ten sposób "Nasze magiczne Encanto" spadło z pozycji pierwszej na drugą. Weekendowe wpływy według zachodnich źródeł wynoszą 20,7 mln dolarów. Animacja doskonale radzi sobie w Ameryce Łacińskiej. Pozostała też numerem jeden we Francji i Włoszech. Niestety Azja Południowo-Wschodnia tym razem nie dopisała. Zagraniczne wpływy na razie wynoszą 58,1 mln dolarów.

Miejsce trzecie zajął "Dom Gucci" z szacowanym przez nas wynikiem 13,8 mln dolarów. W minionym tygodniu nowy film Ridleya Scotta trafił do kin w Rosji (2,8 mln dolarów) i Niemczech (1,9 mln dolarów). "Dom Gucci" utrzymał też pozycję lidera w Wielkiej Brytanii.

Z pozycji drugiej na czwartą spadł jeden z ostatnich chińskich hitów "Yang ming li wan" (Be Somebody). Weekendowe wpływy wyniosły 13,3 mln dolarów. W ten sposób łącznie na koncie produkcji jest już 117,6 mln dolarów.

Pomimo wzrostu wpływów "Pogromcy duchów: Dziedzictwo" jedynie utrzymali pozycję piątą w naszym zestawieniu. Weekendowe wpływy szacujemy na 11,6 mln dolarów. Wzrost wpływów to efekt pojawianie się filmu w kilku dużych krajach. W Rosji w ciągu czterech pierwszych dni wyświetlania zarobił 2,7 mln dolarów, a we Francji w pięć dni 2 miliony dolarów. Z otwarcia w Hiszpanii pochodzi 1,1 mln dolarów. Zagraniczne wpływy wynoszą obecnie 42,9 mln dolarów.

Z miejsca ósmego na szóste awansował z kolei "Venom 2: Carnage". Było to możliwe dzięki debiutowi w Japonii, gdzie zarobił 5,5 mln dolarów. W ten sposób weekendowe wpływy wzrosły do 9,8 mln dolarów. Zagraniczne zarobki komiksowego widowiska wynoszą obecnie 272,3 mln dolarów, a globalne 483,2 mln.

Siódma lokata należy do "Eternals". Widowisko w 51 krajach zarobiło kolejne 5,8 mln dolarów, co przekłada się na łączne zagraniczne wpływy w wysokości 227,8 mln dolarów. Po doliczeniu zarobków z Ameryki otrzymamy kwotę 384,3 mln dolarów.

Nasze zestawienie zamyka nowy przebój indyjskich kin "Akhanda". W weekend zarobił ok. 5,4 mln dolarów. Ponieważ miał premierę w czwartek, to na koniec tygodnia jego wpływy wyniosły ok. 8,6 mln dolarów.