Box Office USA: "Mission Impossible" na czele stawki o świąteczną koronę

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+USA%3A+%22Mission+Impossible%22+na+czele+stawki+o+%C5%9Bwi%C4%85teczn%C4%85+koron%C4%99-80664
Po trzech bardzo słabych tygodniach, w amerykańskich kinach zaczyna przybywać widzów. W środę do kin weszło kilka dużych premier, do tego starsze tytuły zyskują na przedświątecznej przerwie szkolnej.

Numerem jeden będzie najprawdopodobniej "Mission Impossible - Ghost Protocol". Wstępne dane sugerują, że film zarobił około 6 milionów dolarów w środę. Trzeba pamiętać, że przed wejściem wczoraj do szerokiej dystrybucji film zdołał już zarobić 17 milionów dolarów.

O drugie miejsce walczy premiera ubiegłego tygodnia "Sherlock Holmes: Gra cieni" i debiut tego tygodnia "Dziewczyna z tatuażem". Według szacunkowych danych oba filmy mają szansę zgarnąć w środę 4,5-5,5 mln dolarów.

Po słabym debiucie dobre czasy przyszły dla "Alvina i wiewiórek 3". Film zarobił w środę 3,5-4 mln dolarów. Oznacza to, że hybrydowa produkcja wygra z dziełem Stevena Spielberga. "Przygody Tintina" zadebiutował z szacunkowymi wynikami w granicach 2,5-3 mln dolarów.