Brad Pitt w filmie o wyścigach samochodowych. Za kamerą reżyser "Top Gun 2"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brad+Pitt+w+filmie+o+wy%C5%9Bcigach+samochodowych.+Za+kamer%C4%85+re%C5%BCyser+%22Top+Gun+2%22-144754
Brad Pitt w filmie o wyścigach samochodowych. Za kamerą reżyser "Top Gun 2"
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
W Hollywood pojawił się nowy projekt, który z miejsca stał się przedmiotem zażartej licytacji między największymi hollywoodzkimi wytwórniami. To rozgrywające się w świecie wyścigów samochodowych widowisko z Bradem Pittem w roli głównej.   

Twórcy "Top Gun: Maverick" ponownie łączą siłyZa kamerą stanie reżyser "Trona: Dziedzictwa" oraz "Tylko dla odważnych" Joseph Kosinski. Scenariusz napisał Ehren Kruger ("Transformers: Wiek zagłady", "Dumbo"), zaś stanowisko producenta piastuje spec od wysokobudżetowych widowisk Jerry Bruckheimer (seria "Piraci z Karaibów"). Cała trójka miała okazję pracować ze sobą ostatnio przy filmie "Top Gun: Maverick", który trafi do kin w maju przyszłego roku.

Szczegóły wyścigowego przedsięwzięcia trzymane są na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że w projekt zaangażowany jest brytyjski mistrz Formuły 1, Lewis Hamilton. Jak podaje serwis Deadline, o zakup praw do filmu walczą ze sobą  MGM, Sony, Universal, Disney, Netflix, Apple oraz Amazon.

W czym wystąpił ostatnio Brad Pitt?Filmografię Brada Pitta zamyka "Bullet Train", który zadebiutuje na ekranach w kwietniu 2022 roku. Jego akcja ma rozgrywać się w zmierzającym do Tokio pociągu, w którym spotyka się grupa skonfliktowanych płatnych zabójców. Za kamerą stanął David Leitch, w obsadzie znaleźli się także Zazie Beetz, Joey King i Michael Shannon.

Latem przyszłego roku Pitt rozpocznie w Wielkiej Brytanii zdjęcia do dreszczowca, w którym wystąpi także jego dobry znajomy George Clooney. Gwiazdy wcielą w działających na własną rękę speców od rozwiązywania problemów. Niespodziewanie okazuje się, że bohaterowie zostali wynajęci do tego samego zlecenia. Autorem scenariusza i reżyserem jest Jon Watts, twórca megahitów "Spider-Man: Homecoming" oraz "Spider-Man: Daleko od domu".

Zobacz, jak wyglądały początki kariery Brada PittaPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones