Cassel i Kruger na pierwszych zdjęciach z nowego filmu Davida Cronenberga

X, World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cassel+i+Kruger+na+pierwszych+zdj%C4%99ciach+z+%22The+Shrouds%22+Cronenberga-153487
Cassel i Kruger na pierwszych zdjęciach z nowego filmu Davida Cronenberga
źródło: Getty Images
autor: Jeff Vespa
Legendarny magazyn "Cahiers du cinéma" opublikował pierwsze zdjęcia z "The Shrouds" – nowego filmu Davida Cronenberga z Vincentem Casselem i Diane Kruger w rolach głównych. Możecie je zobaczyć dzięki uprzejmości jednego z fanów reżysera, który opublikował je na portalu X.

Co wiemy o "The Shrouds"? Oto pierwsze zdjęcia


Główna rola w "The Shrouds" przypadła Vincentowi Casselowi. Aktor wciela się w niejakiego Karsha – wynalazcę, biznesmena i wizjonera działającego w branży funeralnej. Gdy grób jego żony (Diane Kruger) zostaje zdewastowany, bohater postanawia wykorzystać opracowaną przez siebie rewolucyjną technologię, by nawiązać kontakt ze zmarłą.Podczas ubiegłorocznego festiwalu w Zurychu Diane Kruger tak opowiadała o współpracy z reżyserem: 

To może być jego najbardziej osobisty film, ponieważ opowiada o nim i o odejściu jego żony (...). Podeszłam do swojej pracy bardzo emocjonalnie, ponieważ wiedziałam, że ten temat jest mu bardzo bliski (...). Miałam poczucie, że jest bardzo bezbronny.

Data premiery nie jest na razie znana.
 

Dlaczego czekamy na "The Shrouds"?


"The Shrouds" jest jednym z 26 najbardziej wyczekiwanych przez naszą redakcję filmów. Dlaczego? Krótkie uzasadnienie znajdziecie poniżej:  

Kiedy po premierze "Map gwiazd" mijały kolejne lata, a David Cronenberg nie ogłaszał żadnych nowych projektów filmowych, zaczęliśmy się martwić, że może już nigdy więcej nic nie nakręci, zadowalając się epizodami aktorskimi w cudzych dziełach. Na szczęście niedawno poczuł przypływ weny twórczej, która najwyraźniej go nie opuszcza. Dopiero co w kinach mogliśmy oglądać "Zbrodnie przyszłości", a on już kończy prace nad kolejnym filmem. I wydaje się, że znów dostaniemy bardzo Cronenbergowy film. "The Shrouds" to bowiem historia wynalazcy i pogrążonego w żałobie wdowca, który konstruuje maszynę umożliwiającą kontakt ze zmarłymi.

Pełną listę najbardziej oczekiwanych premier 2024 roku znajdziecie TUTAJ

"Zbrodnie przyszłości" w podcaście Mam parę uwag


Aktualnie filmografię Davida Cronenberga zamyka film "Zbrodnie przyszłości". Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym rozmawiają o nim Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones