Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Chi%C5%84skie+widowisko+na+%C5%9Bwiecie+nadal+poza+zasi%C4%99giem+Marvela-127314

Chińskie widowisko na świecie nadal poza zasięgiem Marvela

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
W amerykańskich kinach "Czarna Pantera" przekroczyła już granicę pół miliarda dolarów, jednak na świecie dopiero w tym tygodniu osiągnie 400 milionów. Tymczasem dwie chińskie produkcje powinny łącznie zgarnąć miliard dolarów jeszcze przed końcem tego tygodnia.

red sea.jpeg


Numerem jeden w naszym zestawieniu pozostała "Hong hai xing dong" (Operation Red Sea). Tym razem do zwycięstwa wystarczyło 61,7 mln dolarów. Łącznie na koncie widowiska akcji jest już 471 milionów dolarów.

"Czarna Pantera" zmniejszyła jednak dystans. W miniony weekend zarobki wyniosły 51,7 mln dolarów. Widowisko Marvela trafiło do Japonii, gdzie jednak nie zdołało zająć pierwszego miejsca przegrywając z 38. filmem z cyklu "Doraemon" zatytułowanym "Eiga Doraemon Nobita no Takarajima". Mimo to osiągnęło tam niezły wynik - 4,2 mln dolarów, co jest otwarciem o 28% lepszym od startu "Thora: Ragnarok". Zagraniczne wpływy "Czarnej Pantery" wynoszą obecnie 396,6 mln dolarów.

Podium kompletuje, podobnie jak przed tygodniem, "Tang ren jie tan an 2" (Detective Chinatown 2). Podczas weekendu obraz zarobił 32,6 mln dolarów. Łącznie ma zaś 493,8 mln dolarów i wciąż pozostaje najbardziej kasową premierą 2018 roku poza granicami USA.

Nowością tygodnia jest "Czerwona jaskółka". Film pojawił się w 65 krajach świata i zarobił w weekend ok. 24,5 mln dolarów. Najlepiej poradził sobie w Wielkiej Brytanii (2,6 mln), Niemczech (2,4 mln), Australii (2,2 mln) oraz w Hiszpanii (2 mln). W Japonii, Francji i Rosji oraz w kilku innych krajach obraz zadebiutuje w późniejszym terminie.

Kolejną premierą w naszym zestawieniu jest chiński dokument "Li hai le, wo de guo" (Amazing China). Po pierwszych trzech dniach wyświetlania na jego koncie jest 14,5 mln dolarów.

Po raz pierwszy w naszym zestawieniu wspominamy też familijną produkcję pod tytułem "Królik Piotruś". I w tym przypadku jest to zasługa Chin, gdzie film miał właśnie swoją premierę i uzyskał 12,6 mln dolarów. Dzięki temu weekendowe wpływy wyniosły 14,2 mln dolarów.

Ostatnią pozycję na naszej liście zajmuje "Nowe oblicze Greya". W miniony weekend zagraniczne wpływy powiększyły się o 10,8 mln dolarów. Film wciąż świetnie sprzedaje się w Niemczech, gdzie utrzymał się w pierwszej trójce. Zagraniczne wpływy osiągnęły poziom ćwierć miliarda dolarów.