Clive Barker odzyskał "Hellraisera". Co z rebootem i serialem?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Clive+Barker+odzyska%C5%82+%22Hellraisera%22.+Co+z+rebootem+i+serialem-140448
Clive Barker odzyskał "Hellraisera". Co z rebootem i serialem?
Clive Barker ma powody do świętowania. Właśnie zakończyła się sądowa batalia o prawa do ekranizacji jego noweli "Powrót z piekła". Barker dogadał się z producentem Larrym Kuppinem i 19 grudnia 2021 roku odzyska prawa do historii oraz do filmu "Hellraiser: Wysłannik piekieł", który sam wyreżyserował.

Barker od dłuższego czasu chciał odzyskać prawa do historii na mocy amerykańskich przepisów dotyczących praw autorskich z 1976 roku, która nakazywały przekazanie ich pisarzowi po określonym czasie. Producent Larry Kuppin twierdził jednak, że przepisy te nie odnoszą się do "Hellraisera", ponieważ obraz powstał w Wielkiej Brytanii i powinny go obowiązywać brytyjskie zasady.

Szczegóły ugody nie są znane. Wiadomo jedynie, że za rok Barker odzyska amerykańskie prawa do historii i filmu. To zaś oznacza, że wszystkie projekty, które związane będą z "Powrotem z piekła" lub z "Wysłannikiem piekieł" będą musiały uzyskać akceptację pisarza.

A trzeba pamiętać, że obecnie w przygotowaniu są dwa projekty:

Pierwszym jest serial "Hellraiser", który ma rozszerzyć świat i mitologię znaną z noweli Barkera i jego filmu. Ten projekt ma pełne wsparcie pisarza, który będzie jednym z producentów wykonawczych. Serial ma powstać dla HBO.

Drugim jest reboot "Wysłannika piekieł", który dla studia Spyglass ma wyreżyserować David Bruckner. Jaki jest stan tego projektu, tego na razie nie wiemy.
Udostępnij: