Seth MacFarlane zekranizuje "Księgi krwi" Barkera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Seth+MacFarlane+zekranizuje+%22Ksi%C4%99gi+krwi%22+Barkera-135326
Wraca pomysł ekranizacji cyklu Clive'a Barkera "Books of Blood". Tym razem film powstanie na potrzeby platformy Hulu.


Producentami obrazu będą Seth MacFarlane i Brannon Braga ("Orville"). Ten drugi napisał też scenariusz we współpracy z Adamem Simonem ("Salem"). Fabuła inspirowana będzie opowiadaniami Barkera, który przygotował też na potrzeby filmu nowy materiał.

Cykl "Księgi krwi" to antologia opowiadań z pogranicza horroru i fantastyki. Składa się na niego sześć tomów wydanych w latach 80. (w Polsce w latach 90.).

Film składać się będzie z trzech historii:

- Marii (Anna Friel), która jest słynnym psychologiem. Znana jest z absolutnej negacji zjawisk nadprzyrodzonych i specjalizuje się w obalaniu "przesądów". Kiedy jej 7-letni syn umiera na białaczkę, poznaje Simona (Rafi Gavron), który przekonuje ją, że potrafi się skontaktować z chłopcem;

- Jenny (Britt Robertson), nadwrażliwej na bodźce zmysłowe dziewczyny, która cierpi na misphonię (awersję na dźwięki). Kiedy dowiaduje się, że jej matka zamierza odesłać ją na "Farmę", kradnie jej pieniądze i rusza do Los Angeles;

- Benneta (Yul Vazquez), który jest płatnym zabójcą. Jego ostatnia ofiara zdradza mu tajemnicę bezcennej książki. Dzięki niej on i jego żona w końcu mogliby przejść na emeryturę. Poszukiwania książki sprawią, że zaczną się wokół niego dziać niewytłumaczalne, paranormalne rzeczy.

Premiera planowana jest na jesień przyszłego roku.