Serialowe adaptacje "Pamiętnika" i "Kobierca" do przeróbki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowe+adaptacje+%22Pami%C4%99tnika%22+i+%22Kobierca%22+do+przer%C3%B3bki-116649
Stacja CW nie jest najwyraźniej zadowolona z tego, jak rozwijają się jej dwa czołowe projekty - serial na bazie powieści Nicholasa Sparksa "The Notebook" oraz  serialowa ekranizacja powieści Clive'a Barkera "Weaveworld". Obydwie produkcje dostaną bowiem nowych scenarzystów. Producenci pozostają jednak bez zmian: w obydwu przypadkach będą to pisarze odpowiedzialni za materiał źródłowy. 


"Pamiętnik" to historia pewnej miłości, która rozkwitła na początku lat 40. gdzieś w Karolinie Północnej. Duke odczytuje ją starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na siedem lat.

Serial miał ograniczyć dość mocno fabułę i koncentrować się wyłącznie na historii młodych wersji Duke'a i Allie. Scenarzystą projektu był dotąd Todd Graff, ale teraz nie wiadomo, czy jego wizja zostanie zachowana. 

"Weaveworld" wydano w Polsce pod tytułem "Kobierzec". Książka ukazała się w 1987 roku, serial ma uwspółcześnić jej fabułę. Będzie to opowieść o projektancie aplikacji, który łączy siły z młodą kobietą pracującą w cukierni. Właśnie odkryła ona, że przeznaczona jest jej rola obrończyni mitologicznej krainy, do której dostać można się przez portal znajdujący się w starej posiadłości w Savannah. Bohaterowie wspólnie stoczą walkę z siłami zła usiłującymi przejąć kontrolę nad magicznym wymiarem.

Scenarzystą był Jack Kenny ("Magazyn 13") - analogicznie, nie wiadomo, ile z jego pomysłów zostanie uwzględnione przez następną ekipę. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones