Co się dzieje z nowym "Face/Off"? Wszystkiemu winna "Godzilla i Kong"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+si%C4%99+dzieje+z+nowym+%22Face+Off%22+Wszystkiemu+winna+%22Godzilla+i+Kong%22+%E2%80%93+Filmweb-154661
Co się dzieje z nowym "Face/Off"? Wszystkiemu winna "Godzilla i Kong"
źródło: materialy promocyjne
O nowym "Face/Off" mówi się już od lat. Początkowo miał to być remake filmu z 1997 roku, ale w zeszłym roku oficjalnie potwierdzono, że w przygotowaniu jest kontynuacja. Prace wydawały się już na tyle zaawansowane, że premiery "Bez twarzy 2" spodziewaliśmy się niedługo. Niestety, twórca sequela Adam Wingard, który stworzył właśnie widowisko "Godzilla i Kong: Nowe imperium", ostudził entuzjazm fanów. Jak się okazało, film znajduje się aktualnie w poczekalni. 

"Face/Off 2" – co się dzieje z filmem?


Zapytany o postępy w pracach nad "Face/Off 2" Wingard odpowiedział, że przesunięcia spowodowane są jego zaangażowaniem w robienie "Godzilli i Konga: Nowego imperium", a także zeszłoroczny strajk scenarzystów. 

Prawie w połowie produkcji (filmu "Godzilla i Kong: Nowe imperium" – przyp. red.) kończyliśmy roboczą wersję scenariusza, a ponieważ obaj (Wingard i Simon Barrett – przyp. red.) byliśmy zbyt zajęci pracą nad innymi rzeczami, planowaliśmy napisać go od nowa i wybraliśmy pisarza, który mógłby nad tym popracować – powiedział Wingard. 

I dodał:

A potem doszło do strajku scenarzystów, co opóźniło wszystko. W tej chwili projekt jest uśpiony, więc myślę, że plan będzie taki: scenarzysta będzie kontynuował pracę, a kiedy tylko wersja robocza zostanie ukończona, Simon i ja ją przejmiemy i zajmiemy się nią jeszcze raz.

Wygląda więc na to, że trochę jeszcze poczekamy na efekty. 

Jak dotąd wiemy tyle, że w kontynuacji powrócą oryginalne gwiazdy Nicolas Cage i John Travolta

"Bez twarzy"

Nicolas Cage o kontynuacji "Bez twarzy"Choć szczegóły fabuły pozostają tajemnicą, w styczniu 2023 roku Cage ujawnił, że kontynuacja skupi się na dzieciach bohaterów granych przez niego i Johna Travoltę.

Nicolas Cage przyznał, że miał w sprawie kontynuacji filmu "Bez twarzy" jedno spotkanie. Było to jakiś czas temu, więc nie wie dokładnie, jaki jest obecny stan projektu. Ujawnił jednak, co sam wie o filmie.

Nicolas Cage w "Bez twarzy"
Otóż w "Face/Off 2" może spodziewać się wielu nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Całość ma tworzyć bardziej skomplikowaną rozgrywkę niczym szachy 3D. Powodem komplikacji będzie podwojona liczba rywali. W filmie pojawią się bowiem nie tylko Castor Troy i Sean Archer, ale również ich dzieci, których przeznaczeniem jest stanąć do walki ze sobą.

Nicolas Cage nie może się też doczekać pracy z Wingardem. Twierdzi bowiem, że mają podobną filmową wrażliwość. Szanuje go również za jego stosunek do różnych kinowych stylistyk. 

O czym opowiadało "Bez twarzy"?Oryginał w reżyserii Johna Woo opowiadał historię agenta FBI Seana Archera, który obsesyjnie tropi niebezpiecznego terrorystę Castora Troya. Gdy wreszcie dochodzi do konfrontacji, w wyniku strzelaniny ranny Troy zapada w śpiączkę. Okazuje się jednak, że wcześniej zdążył podłożyć w Los Angeles bombę biologiczną, a miejsce jej ukrycia zna tylko jego brat, przebywający w więzieniu Pollux Troy. Aby ocalić mieszkańców miasta, Archer decyduje się na niebezpieczną tajną misję: pozwala sobie przeszczepić twarz Castora i daje się zamknąć w więzieniu razem z Polluxem. Tymczasem Castor budzi się ze śpiączki, zmusza chirurgów do przeszczepienia mu twarzy agenta, po czym zabija wszystkich, którzy wiedzieli o zamianie. Życie Archera staje się koszmarem.

Zwiastun filmu "Bez twarzy"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones