Coraz więcej chmur nad głową Jossa Whedona

Heroic Hollywood, MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Coraz+wi%C4%99cej+chmur+nad+g%C5%82ow%C4%85+Jossa+Whedona-138386
Coraz więcej chmur nad głową Jossa Whedona
źródło: Getty Images
autor: Jason LaVeris
Pogarsza się sytuacja wizerunkowa Jossa Whedona, kiedyś złotego chłopca Hollywood i reżysera takich hitów jak dwie pierwsze części "Avengers". Do jego krytyki dołączyli Kevin Smith, aktorka Charisma Carpenter i była żona Kai Cole.

Wszystko zaczęło się od Raya Fishera, odtwórcy roli Cyborga w "Lidze Sprawiedliwości". Jak wiadomo Whedon zajął miejsce Zacka Snydera i doprowadził do dokończenia kinowej wersji widowiska. Aktor w minionym tygodniu ostro skrytykował reżysera twierdząc, że ten na planie filmu zachowywał się obelżywie i w sposób kompletnie nie do przyjęcia. Nie podał jednak żadnych konkretnych przykładów.

Te przykłady podał jednak niedawno Kevin Smith, który poznał szczegóły od osób pracujących nad widowiskiem. Otóż zdaniem Smitha Whedon nie ustawał w krytyce Snydera i jego filmu. Nie krył się ze swoją pogardą i lekceważeniem. To on miał odpowiadać za wrażenie, że "Snyder's Cut" jest filmem nieoglądalnym. Problem w tym, że dzielił się swoją opinią z osobami, które spędziły ze Snyderem miesiące pracy nad jego wersją widowiska. To sprawiało, że na planie panowała toksyczna atmosfera, a wiele osób czuło się niekomfortowo, kiedy to, co pomagali tworzyć, był tak bezpardonowo atakowane.

Głos zabrała również Charisma Carpenter, która przypomniała incydent z czasów serialu "Anioł ciemności". Zasugerowała, że Whedon postanowił usunąć graną przez nią postać w cień, kiedy okazało się, że aktorka zaszła w ciążę.

Była żona reżysera napisała post na swoim blogu, w którym zarzuca mu hipokryzję, kiedy afiszuje się z hasłami feministycznymi, choć w rzeczywistości wcale kobiet z szacunkiem nie traktuje.

Obie panie poparł w swoim kolejnymi wpisie na Twitterze Ray Fisher.