Gal Gadot o groźbach Jossa Whedona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gal+Gadot+o+gro%C5%BAbach+Jossa+Whedona-142321
Gal Gadot o groźbach Jossa Whedona
Gal Gadot potwierdziła plotki, o których rozpisywały się filmowe media przed dwoma miesiącami. Zaś Joss Whedon, który najwyraźniej groził, że zakończy przedwcześnie jej karierę, ma coraz większe kłopoty.

GettyImages-1038205196.jpg Getty Images © Michael Tullberg


W rozmowie z Yuną Leibzon z izraelskiej telewizji N12 aktorka wspomina sytuację, kiedy to chciała zgłosić wątpliwości co do scenariusza "Ligi sprawiedliwości" oraz postaci Wonder Woman (chodziło zwłaszcza o jej zaskakującą w kontekście poprzedniego filmu, agresywną naturę). W odpowiedzi usłyszała, że jej zadaniem jest jedynie "wyglądać ładnie i wygłaszać swoje kwestie". Gdy Gadot zaprotestowała, Whedon miał straszyć, że "zamieni jej karierę w pasmo nieszczęść". 

Świadkowie całej sytuacji, którzy rozmawiali z dziennikarzami, wspominają, że Whedon przechwalał się swoją kłótnią z Gal. Miał również powiedzieć, że jeśli zechce, może zrobić z jej bohaterką, co mu się żywnie podoba i uczynić ją najgłupszą postacią w całym filmie. 

Bez względu na to, jak wyglądały tarcia na planie filmu, są to kolejne oskarżenia wobec reżysera. Toksyczne i przemocowe zachowania, w tym pogróżki, zarzucają mu m.in. Charisma Carpenter oraz Ray Fisher