Evangeline Lilly nie chciała być X-Woman ani Wonder Woman

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hugh+Jackman+i+Joss+Whedon+proponowali+Evangeline+Lilly+superbohaterskie+role.+Odm%C3%B3wi%C5%82a-149625
Evangeline Lilly nie chciała być X-Woman ani Wonder Woman
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Evangeline Lilly występuje obecnie jako Osa w filmach Marvela. Aktorka miała jednak szansę zawitać do suprerbohaterskiego świat dużo wcześniej. Proponowano jej bowiem dołączenie do X-Men, a nawet rolę Wonder Woman. W obu wypadkach jednak Lilly odmówiła. Dlaczego?

Evangeline Lilly odmawia Hugh Jackmanowi
W najnowszym odcinku podcastu "Happy Sad Confused" Evangeline Lilly zdradziła, że podczas pracy nad "Gigantami ze stali" (2011) Hugh Jackman zaproponował jej dołączenie do X-Men. Aktorka była wówczas świeżo po zakończeniu serialu "Zagubieni", a Jackman miał już za sobą cztery występy w roli Wolverine'a.

Hugh powiedział: "Hej, ludzie od "X-Men" poprosili mnie, żebym cię podpytał, bo wiedzą, że z nikim nie rozmawiasz. Wiedzieli, że pracujemy razem, i chcieli wiedzieć, czy byłabyś zainteresowana zrobieniem czegoś z X-Men", relacjonuje aktorka. A ja na to: "Nie. Nie interesuje mnie to".

Rozmawiam z członkiem X-Men! I mówię mu: "Nie, to nic ciekawego". Czułam, że jestem niegrzeczna, dodała Lilly.

Evangeline Lilly odmawia Jossowi WhedonowiGettyImages-983910432.jpg Getty Images © Christopher Polk


Nie był to jednak pierwszy raz w jej karierze, kiedy odmówiła udziału w superbohaterskim projekcie. Joss Whedon oferował jej również rolę Wonder Woman w filmie, który ostatecznie nie powstał. Lilly spotkała się z nim, ale jak powiedziała: Moje wrażenie po fakcie było takie, że nie mam na to ochoty, a on to wyczuł. Podczas spotkania nic nie zaskoczyło ani nie dało mi do myślenia, że muszę to zrobić.

Jestem do bólu autentyczna. Jeśli nie jestem pod wrażeniem, to się o tym dowiesz. Choć może czasem lepiej, żeby ktoś się nie dowiedział, zaznaczyła Lilly, sugerując, że Whedon wziął do siebie jej odmowę. Nie miałam z tym problemu. Mogę palić mosty. Nie wszyscy w Hollywood muszą chcieć ze mną pracować. Od zawsze wolałam robić to, co mi pasuje. Szczerze mówiąc, niezbyt mnie interesowało kino superbohaterskie. To główny powód, dla którego w obu tych przypadkach poczułam, że nie ma tam nic dla mnie.

Ewidentnie stosunek Evangeline Lilly do superbohaterów uległ zmianie, bo właśnie możemy oglądać ją na ekranach kin w widowisku "Ant-Man i Osa: Kwantomania".Mam parę uwag: Uniwersum MarvelaPosłuchajcie podcastu, w którym dyskutujemy o kinowym uniwersum Marvela, w tym filmach z udziałem Evangeline Lilly:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones