Joss Whedon znów ma problemy. Mocne oskarżenia Charismy Carpenter

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Joss+Whedon+zn%C3%B3w+ma+problemy.+Mocne+oskar%C5%BCenia+Charismy+Carpenter-141251
Joss Whedon znów ma problemy. Mocne oskarżenia Charismy Carpenter
źródło: Getty Images
autor: Christopher Polk
Joss Whedon znów ma problemy. Tym razem za sprawą aktorki Charismy Carpenter, która wystąpiła w serialach Whedona "Buffy: Postrach wampirów" i "Anioł ciemności".

Carpenter w długim poście opublikowanym na Instagramie opowiada o swoich doświadczeniach z Whedonem. Wyłania się z niego bardzo nieprzychylny obraz reżysera. Miał być złośliwym i despotycznym tyranem, który do perfekcji opanował ataki pasywno-agresywne. Miał nieustannie podważać jej kompetencje, poniżać ją przed innymi nazywając grubą, kiedy była w czwartym miesiącu ciąży.

Aktorka opisując bolesne doświadczenia z czasów ciąży (było to w okresie prac nad serialem "Anioł ciemności") dodaje, że mimo całego okropieństwa, jakiego doznała z jego strony, czuła się toksycznie od niego uzależniona i naprawdę wyczekiwała pochwał i gestów, że jest doceniana.

Carpenter stwierdziła także, że ma łzy w oczach na myśl o tym, czego doświadczył Ray Fischer (aktor w ubiegłym roku oskarżył Whedona o toksyczne i nieprofesjonalne zachowanie na planie dokrętek "Ligi Sprawiedliwości"), a także inni aktorzy pracujący z reżyserem, ponieważ ona nie miała odwagi publicznie opowiedzieć o niegodziwościach reżysera.

Jej pełen post znajdziecie poniżej:


Wkrótce po opublikowaniu przez Carpenter swoich zwierzeń, wsparła ją inna aktorka z serialu "Buffy" Amber Benson. Twierdzi ona, że na planie panowała toksyczna atmosfera, a wszystko, co opisała Carpenter, to prawda.


Bardziej dyplomatyczna była Sarah Michelle Gellar, która napisała: "Chociaż jestem dumna, że moje imię jest kojarzone z Buffy Summers, to nie chcę być na zawsze kojarzona z Jossem Whedonem". Dodała, że nie zamierza się na ten temat rozwodzić, ponieważ woli skoncentrować się na swojej rodzinie i walce z pandemią. Stwierdziła jednak, że stoi po stronie wszystkich tych, którzy doświadczyli przemocy i jest z nich dumna, że odważyli się o tym powiedzieć.