Czas pożegnać mieszkańców Downton Abbey

tvline.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czas+po%C5%BCegna%C4%87+mieszka%C5%84c%C3%B3w+Downton+Abbey-110453
Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów serialu "Downton Abbey". To, czego się obawialiście, właśnie stało się faktem. Sezon szósty popularnego serialu będzie zarazem ostatnim.


Wiadomość nie została na razie oficjalnie potwierdzona, ale wydaje się niemal pewne, że w tej formie serial dłużej nie będzie istniał. Głównym powodem rezygnacji z produkcji jest fakt, że aktorom wraz z szóstym sezonem kończą się kontrakty. Większość z nich gotowa jest już szukać innych okazji dla rozwoju swoich karier. Głośno postawę tę wyraziła Maggie Smith, która niedawno w wywiadzie stwierdziła, że nie wyobraża sobie, by można był "Downton Abbey" dłużej ciągnąć.

Twórcą serialu jest Julian Fellowes. Akcja "Downton Abbey" rozgrywa się na początku XX wieku w brytyjskiej posiadłości, od której serial wziął swój tytuł. Jest to opowieść zarówno o arystokratycznych właścicielach, ich znajomych oraz o służbie i ich rodzinach. Serial stał się kulturowym fenomenem i jednym z symboli nowej złotej ery produkcji telewizyjnych.

Kasacja serialu to dobra wiadomość dla Fellowesa, który w ten sposób będzie mógł się w pełni skoncentrować na swoim nowym projekcie – "The Gilded Age". Planowany od dawna serial ma powstać dla NBC.
Udostępnij: