Czerwiec w CANAL+

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Czerwiec+w+Canal%2B-142592
Czerwiec w CANAL+
Poniżej znajdziecie listę czerwcowych nowości w CANAL+. Wśród nich m.in. takie filmy fabularne, jak "Rok na całe życie" z Jaden Smithem i Carą Delevingne, "Pinokio" Mattea Garronego z Robertem Benignim, czy seriale: "Potwór" o głośnej autentycznej historii, jaka spotkała pewną Kanadyjkę, i serial kryminalny z elementami fantasy "Beau Séjour". 

Sprawdźcie, jakie nowości jeszcze znajdziecie na CANAL+ w czerwcuCzerwcowe nowości w CANAL+
1 czerwca"Pinokio"
film fantasy
premiera: CANAL+ PREMIUM 1 czerwca godz. 21:00, 
dostępny w CANAL+ online od 2 czerwca

Dwukrotnie (za kostiumy i charakteryzacje) nominowana do Oscara najnowsza ekranizacja jednej z najważniejszych powieści wszech czasów dla dzieci. Jej twórca, włoski reżyser Matteo Garrone (twórca m.in. "Pentameronu" czy nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Cannes "Gomorra") do roli ojca Pinokia, starego Dżepetta, który wystrugał go z drewna, zaprosił jednego z najbardziej znanych włoskich komików – Roberto Benigniego (laureata Oscara za "Życie jest piękne"), który blisko dwadzieścia lat temu sam napisał, wyreżyserował i zagrał tytułową rolę we własnej odważnej adaptacji "Pinokia".


2 czerwca"Potwór"
serial obyczajowy
premierowe odcinki: Ale kino+ godz. 20:10 co środę od 2 czerwca, 
w CANAL+ online co czwartek od 3 czerwca

Oparty na faktach, sześcioodcinkowy serial opowiada historię młodej dziewczyny, która zakochuje się w studencie arabskiego pochodzenia i wychodzi za niego za mąż. Jej życie szybko staje się koszmarem, kiedy mężczyzna okazuje się sadystą. Inspiracją do powstania tej telewizyjnej opowieści były prawdziwe losy kanadyjskiej aktorki Ingrid Falaise, która opisała swoje wspomnienia w wydanej także po polsku autobiografii "Mój mąż, potwór".


3 czerwca"Leonardo"
serial biograficzny
premierowe odcinki: CANAL+ PREMIUM godz. 21:00 co czwartki od 3 czerwca, 
CANAL+ online co piątki od 4 czerwca

To połączenia serialu biograficznego z kryminałem. Tytułowy bohater zostaje oskarżony o zabójstwo swej muzy Cateriny da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść o swym fascynującym życiu, ujawniając historie kryjące się za powstawaniem kolejnych dzieł. 


4 czerwca"Reaganowie"
seria dokumentalna
premierowe odcinki: CANAL+ DOKUMENT godz. 20:00 co piątek od 4 czerwca, 
CANAL+ online co sobota od 5 czerwca. 

Ronald Reagan to jeden z ważniejszych amerykańskich prezydentów XX wieku. Rzadko jednak podkreśla się, jak ważną rolę w jego życiu i karierze odegrała żona Nancy Reagan. I o tym właśnie opowiada ten czteroodcinkowy serial dokumentalny. Prezydencka para jest w nim pokazana na przestrzeni dekad – od początku lat pięćdziesiątych, gdy pobrali się jako para coraz popularniejszych hollywoodzkich aktorów, aż po kres drugiej kadencji Reagana, który musiał wówczas sprostać wielu kryzysom. W działaniach często wspierała go i to skutecznie małżonka, która podobnie jak on przeobraziła się z niezłej aktorki w sprawną polityczną ekspertkę. 


5 czerwca"Bitwa o Britney"
film dokumentalny
premiera: CANAL+ DOKUMENT 5 czerwca godz. 20:00, 
dostępny w CANAL+ online od 6 czerwca

Britney Spears, jedna z największych gwiazd popu przełomu wieków, cały czas znajdująca się wręcz w kuriozalnej sytuacji prawnej (czterdziestoletnia, wciąż aktywna artystycznie milionerka i matka dwojga nastolatków jest ubezwłasnowolniona i znajduje się pod kuratelą swego ojca) od wielu miesięcy znowu postawiona została w centrum uwagi. To w dużej mierze zasługa fanów, którzy w ramach ruchu #FreeBritney próbują zwrócić uwagę na niezwykłą sytuację piosenkarki.


6 czerwca"Beau Séjour"
serial kryminalny
premierowe odcinki: Ale kino+ godz. 20:10 co niedziela od 6 czerwca, 
CANAL+ online co poniedziałki od 7 czerwca

W tytułowym małym hotelu blisko belgijsko-duńskiej granicy budzi się nastoletnia Belgijka Kato Hoever i znajduje w łazience zakrwawione ciało. Własne. Zginęła i teraz jest duchem, który nie pamiętając ostatniego dnia życia, próbuje go odtworzyć i dowiedzieć się, kto ją zabił. Na szczęście niektórzy ludzie ją widzą i może się z nimi komunikować. W efekcie odkrywa sporo tajemnic o swoich najbliższych, ale czy znajdzie odpowiedź na to najważniejsze pytanie? 


7 czerwca"Klopp. Transfer stulecia"
film dokumentalny
premiera: CANAL+ PREMIUM 7 czerwca godz. 21:30, 
dostępny w CANAL+ online od 8 czerwca

Dokument o wybitnym niemieckim piłkarskim trenerze Jürgenie Kloppie. Kim jest Klopp? Jak zawodnik drugoligowego FSV Mainz 05 stał się najlepszym trenerem Europy? Jak to robi, że jego drużyny osiągają tak wiele? Co wie o piłce nożnej, czego nie wiedzą inni? Jak wiele potrafi dla niej poświęcić? Jak wielkim błogosławieństwem dla Liverpoolu było sprowadzenie go na pozycję trenera i co to zmieniło w klubie i jego otoczeniu? O tym wszystkim opowiada dokument, który z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi współczesnej piłki nożnej

***


"Polska z góry"
seria dokumentalna
premierowe odcinki: Planete+ godz. 18:30 co piątek od 7 czerwca,
CANAL+ online co sobota od 8 czerwca

Któż z nas nie lubi usiąść przy oknie w samolocie i popatrzeć sobie z góry na mijane miasteczka, rzeki czy wsie? Zwykle mamy wtedy dwa pragnienia – by samolot leciał wolno i jak najniżej, a także by ktoś nam opowiadał o tym co w danej chwili widzimy – jak nazywa się ta rzeczka, co to za miasteczko i jakie są z nim związane ciekawe historie, czy mieszkał tu ktoś znany?


16 czerwca"Rok na całe życie"
melodramat
premiera: CANAL+ FILM 16 czerwca godz. 20:00, 
dostępny w CANAL+ online od 17 czerwca

Gdy Daryn (Jaden Smith), siedemnastoletni sportowiec dowiaduje się, że jego dziewczyna Isabelle (Cara Delevingne) jest nieuleczalnie chora, decyduje się spędzić z nią cały wspólny czas, jaki im pozostał. Poświęcić wszystko, by mogli przeżyć jak najwięcej wspólnie. By całe życie zmieścić w tym jednym roku.
Ten wciągający współczesny młodzieżowy hollywoodzki melodramat, który niedawno miał premierę w USA ma ciekawe i niewątpliwe polskie po części pochodzenie. Jego reżyserem jest bowiem Mitja Okorn ("Listy do M”, "Planeta singli”).


25 czerwca"Dziewięć kobietek"
serial komediowy
premierowe odcinki: CANAL+ PREMIUM godz. 20:45, co piątek od 25 czerwca, 
CANAL+ online co sobota od 26 czerwca

Najnowszy francuski serial o pożądaniu. Oto tytułowych dziewięć kobiet mieszkających obok siebie i dziewięć odcinków-anegdot o ich codziennym życiu podszytym frywolnymi potrzebami. Każdy z odcinków koncentruje się na jednej z nich od Sylvii po Zoë. Dzieli je niemal wszystko – wiek, status społeczny, charakter, wygląd – łączy zaś odległość kilku ścian i to, że każda z nich może być tematem fascynującej, intensywnej, acz niedługiej opowieści.

Serial na podstawie scenariusza francuskiego dramaturga Diastème wyreżyserowała Emma de Caunes, laureatka Cezara pochodząca z rodziny z poważnymi aktorskimi tradycjami.


27 czerwca"Brzemię"
film biograficzny
premiera: CANAL+ PREMIUM 27 czerwca godz. 21:30, 
dostępny w CANAL+ online od 28 czerwca

Oparta na faktach opowieść o sierocie wychowanym przez rasistów związanych z Ku Klux Klanem, który pod wpływem miłości chce zmienić swoje życie. Nie jest to łatwe, gdy wciąż mieszka się w tym samym miasteczku w Południowej Karolinie. Na szczęście Mike znajduje wsparcie u lokalnego czarnego pastora Kennedy’ego i wraz z nim, wspólnie mierzy się z liderem KKK Tomem Griffinem.
Twórca tego filmu Andrew Heckler napisał do niego scenariusz jeszcze w latach 90. XX wieku, po tym jak spotkał się z prawdziwym wielebnym Kennedym. W 2018 roku podczas premiery na festiwalu w Sundance film dostał pięciominutową owację na stojąco.
Udostępnij: