Czy Harrison Ford naraził życie pilota? Jest śledztwo

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Harrison+Ford+narazi%C5%82+%C5%BCycie+pilota+Jest+%C5%9Bledztwo-137530
Czy Harrison Ford naraził życie pilota? Jest śledztwo
źródło: Getty Images
autor: Getty Images
Aktor Harrison Ford doprowadził niedawno do niebezpiecznego zdarzenia na lotnisku Johna Wayne'a w Santa Ana w Kalifornii. Federalna Administracja Lotnictwa wszczęła już w tej sprawie oficjalne śledztwo.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia. 77-letni aktor pilotował samolot Aviat Husky. W pewnym momencie przeciął pas startowy, gdy inny pilot ćwiczył manewr touch-and-go. Oba samoloty znalazły się w odległości niewiele przekraczającej 1000 metrów.

Przedstawiciele Harrisona Forda wydali już oficjalny komunikat w tej sprawie. Przyznają, że do zdarzenia rzeczywiście doszło. Twierdzą jednak, że nikt nie został poszkodowany. Co więcej, w żadnym momencie nikomu nie groziło choćby najmniejsze niebezpieczeństwo. Podobno Ford źle zrozumiał komunikat kontroli lotu, natychmiast zauważył swoją pomyłkę i przeprosił za nią wieżę.

Harrison Ford już wcześniej miał problemy w powietrzu. W 2017 roku niewiele brakowało, a zderzyłby się z Boeingiem 737 i wylądował w złym miejscu. Wtedy również Federalna Administracja Lotnictwa wszczęła i ostatecznie ustaliła, że aktor może zachować licencję pilota.

Z kolei w 2015 roku musiał awaryjnie lądować na polu golfowym w Santa Monica, ponieważ jego samolot miał problem z gaźnikiem. Aktor został wtedy przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że miał złamaną miednicę i kostkę.

W 1999 roku rozbił zaś helikopter podczas lotu treningowego.