Czy nowy film Jordana Peele'a wygra z "Avatarem"? Znamy datę premiery

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+nowy+film+Jordana+Peele%27a+wygra+z+%22Avatarem%22+Znamy+jego+dat%C4%99+premiery-149997
Czy nowy film Jordana Peele'a wygra z "Avatarem"? Znamy datę premiery
autor: Amy Sussman
Już od swojego pierwszego filmu "Uciekaj!" Jordan Peele dał się poznać jako jeden z ciekawszych współczesnych reżyserów. Podobne opinie przyniosły jego dwa kolejne dzieła: "To my" i zeszłoroczne "Nie!". Nie bez powodu więc na czwarty czekamy w pełnej gotowości i notujemy każdego newsa na ten temat. Jak na razie o nowym projekcie Peele'a wiemy niestety tyle, że powstaje. Warto jednak odnotować, że "Untitled Fourth Film Directed by Jordan Peele" ma już zaplanowaną datę premiery na 25 grudnia 2024 roku. A to oznacza, że będzie walczył o uwagę widzów razem z "Avatarem 3" i "Sonikiem 3"

Jordan Peele – dotychczasowe filmy


Debiutancki horror Jordana Peele'a "Uciekaj!" kosztował zaledwie 4 miliony dolarów, a zarobił na całym świcie ponad 250 milionów. Opowieść o niepokojącej fascynacji czarnoskórą mniejszością została też nominowana do Oscarów w 2018 roku w czterech głównych kategoriach: za film, reżyserię, pierwszoplanową kreację Daniela Kaluuyi i scenariusz oryginalny – za który zdobył ostatecznie statuetkę. 

Nakręcony dwa lata później horror "To my" sprawdził się jako przerażająca satyra na budzące największą grozę przywary amerykańskiego społeczeństwa, czyli nierówności ekonomiczne. Jak można przeczytać w naszej recenzji filmu: "Największą wartością horroru jest nieszablonowa wyobraźnia twórcy, z której ulepiony został przedziwny, a przy tym namacalny świat wyglądający jak pokój zabaw siedmioletniej córeczki szatana". 

"To my", reż. Jordan Peele

Choć po obu filmach spodziewaliśmy się już po Peele'u bardzo dużo, jego kolejne dzieło "Nie!" zachwyciło nie tylko szalonym pomysłem, ale i ilością wkomponowanych w fabułę kulturowych tropów i odniesień. Przy takim nagromadzeniu kinofilskich atrakcji wielu uważa, że "Nie!" pozostaje pierwszorzędnym horrorem pełnym grozy i absurdu. 

Więcej o filmie możecie posłuchać w podcaście MAM PARĘ UWAG. 

Zapraszamy do słuchania:Dla przypomnienia, zwiastun "Nie!" znajdziecie poniżej. 

"Nie!" – zwiastun
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones