Tajemniczy projekt Jordana Peele'a usunięty z listy premier Universalu na 2024 rok

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tajemniczy+projekt+Jordana+Peele%27a+usuni%C4%99ty+z+listy+premier+Universalu+na+2024+rok-153391
Tajemniczy projekt Jordana Peele'a usunięty z listy premier Universalu na 2024 rok
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Jeśli czekacie na nowy film Jordana Peele'a, mamy złą wiadomość. Jak podaje blog World of Reel, projekt, którego premiera była zaplanowana na 25 grudnia 2024 roku, zniknął z zapowiedzi studia Universal na przyszły rok.

Co wiemy o nowym projekcie Jordana Peele'a?


Jak to w przypadku Jordana Peele'a bywa, powinniśmy raczej zapytać, czego nie wiemy. Projekt nie ma tytułu, a szczegóły fabuły i obsada są trzymane w ścisłej tajemnicy. Zdjęcia były planowane na lato tego roku, ale nie zrealizowano ich ze względu na strajki scenarzystów i aktorów. Z tego powodu bardziej realną datą premiery wydaje się 2025 rok.

Pojawiają się oczywiście plotki. Podobno w filmie mają wystąpić Steven Yeun i Daniel Kaluuya, którzy spotkali się już na planie "Nie!", ostatniego filmu Peele'a. Sam reżyser sugerował zresztą, że chciałby nakręcić jego kontynuację. Według innych teorii nowy projekt może być sequelem nagrodzonego za scenariusz "Uciekaj!". 

"Nie!" w podcaście Mam parę uwag


Zapraszamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, którego tematem jest reżyser Jordan Peele i jego filmografia. Przyglądamy się twórczości Peele'a w kontekście kontrowersyjnego terminu "post horror" i wracamy do filmów "Uciekaj!" oraz "To my". Jak na ich tle wypada "Nie!"? Czy to film z rodzaju tych, które lepiej się interpretuje niż ogląda? W jaki sposób Peele gra z konwencjami horroru, science-fiction, westernu oraz kina Stevena Spielberga? Kogo wpisuje w poczet wykluczonych obywateli Hollywood? Co mówi o spektaklu i konsumpcjonizmie oraz kinie jako narzędziu do oglądania i podglądania? I wreszcie: co oznacza tytułowa odmowa? Zapraszają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.Zobacz zwiastun filmu "Nie!"


Aktualnie filmografię Jordana Peele'a zamyka film "Nie!". Główne role zagrali w nim Daniel Kaluuya, Keke Palmer i Steven Yeun. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones