Marlon Wayans zagra sportowca w horrorze "GOAT". Produkuje Jordan Peele

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marlon+Wayans+gwiazd%C4%85+sportu+w+horrorze+%22GOAT%22.+Produkuje+Jordan+Peele+%E2%80%93+Filmweb-153664
Marlon Wayans zagra sportowca w horrorze "GOAT". Produkuje Jordan Peele
źródło: materialy promocyjne
Marlon Wayans, komik, gwiazda oraz twórca serii "Straszny film", zagra w horrorze pt. "GOAT". Film produkują studio Monkeypaw Productions należące do Jordana Peele'a ("Uciekaj"!, "Nie!") oraz Universal. Za kamerą stanie Justin Tipping.

"GOAT" – nowy horror produkowany przez Jordana Peele'a


"GOAT" określany jest jako horror psychologiczny. Jego bohaterem będzie obiecujący młody sportowiec, który przyjmie zaproszenie od gwiazdy drużyny odchodzącej już na emeryturę (w tej roli Marlon Wayans). Ma to być opowieść o przerażającym obliczu dążenia do doskonałości. 

Jordan Peele będzie produkował film wraz z Winem Rosenfeldem, Ianem Cooperem i Jamalem Watsonem.

Marlon Wayans – skąd go znamy?

Wayans rozwija swoją karierę zarówno jako aktor, jak i scenarzysta oraz producent. Ponadto jest komikiem i jak się dowiedzieliśmy, aktualnie podróżuje ze swoim nowym stand-upem. W kinie dał się zapamiętać jako gwiazda i twórca takich satyr, jak "Chłopaczki z sąsiedztwa", seria "Straszny film" czy "Dom bardzo nawiedzony". Zagrał też w "Requiem dla snu", a razem z bratem Shawnem Wayansem stworzył też serial "The Wayans Bros." emitowany w latach 1995-1999. 

"Straszny film 2"
Ostatnio można go było oglądać w "Air" w reżyserii Bena Afflecka. 

Jordan Peele – nad czym aktualnie pracuje?

O nowym projekcie Jordana Peele'a wiemy na razie tyle, że powstaje i że z powodów strajków w Hollywood w zeszłym roku jego premiera przesunęła się z końca 2024 roku na prawdopodobnie 2025 rok. Jak dotąd jednak nie ogłoszono, co to będzie. Pojawiły się domysły, że Peele może pracować nad kontynuacją swojego debiutanckiego horroru "Uciekaj!" bądź drugą częścią swojego najnowszego filmu "Nie!". 

"Nie!" w podcaście Mam parę uwag


Zapraszamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, którego tematem jest reżyser Jordan Peele i jego filmografia. Przyglądamy się twórczości Peele'a w kontekście kontrowersyjnego terminu "post horror" i wracamy do filmów "Uciekaj!" oraz "To my". Jak na ich tle wypada "Nie!"? Czy to film z rodzaju tych, które lepiej się interpretuje niż ogląda? W jaki sposób Peele gra z konwencjami horroru, science-fiction, westernu oraz kina Stevena Spielberga? Kogo wpisuje w poczet wykluczonych obywateli Hollywood? Co mówi o spektaklu i konsumpcjonizmie oraz kinie jako narzędziu do oglądania i podglądania? I wreszcie: co oznacza tytułowa odmowa? Zapraszają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.


Zobacz zwiastun filmu "Nie!"


Aktualnie filmografię Jordana Peele'a zamyka film "Nie!". Główne role zagrali w nim Daniel Kaluuya, Keke Palmer i Steven Yeun. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones