Jordan Peele rozprawi się z mitem białego kowboja? Pracuje nad serialem dokumentalnym

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jordan+Peele+odczaruje+mit+bia%C5%82ego+kowboja+Pracuje+nad+serialem+dokumentalnym-155362
Jordan Peele rozprawi się z mitem białego kowboja? Pracuje nad serialem dokumentalnym
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Jordan Peele planuje wstrząsnąć zbiorowymi wyobrażeniami na temat Dzikiego Zachodu. Reżyser pracuje nad serialem dokumentalnym, którego bohaterem będzie czarny kowboj. 

Jordan Peele opowie o czarnych kowbojach


Jordan Peele pracuje nad niezatytułowanym serialem wspólnie z Keithem McQuirterem, który będzie pełnił obowiązki showrunnera, reżysera i producenta wykonawczego. Twórcy chcą wejść w dyskusję z mitem białego kowboja, a przy okazji rozwinąć wątki z filmu "Nie!". W oficjalnym opisie możemy przeczytać: 

Dokument napisze na nowo fundamentalną część amerykańskiej historii, demaskując siły, które wymazały z niej tożsamość czarnego kowboja zarówno z czasów, gdy kształtowały się Stany Zjednoczone, jak i teraźniejszości. Opowieści o prawdziwych kowbojów zabiorą widzów w ekscytującą odyseję, która łączy się z sednem odrodzenia kultury czarnych kowbojów, które obserwujemy dziś w muzyce, sztuce, modzie i filmie.

Trzyodcinkowy projekt powstaje dla platformy Peacock. Będzie to też pierwszy dokument zrealizowany przez należącą do Peele'a wytwórnię Monkeypaw Productions.

"Nie!" w podcaście Mam parę uwag


Aktualnie filmografię Jordana Peele'a zamyka horror sci-fi "Nie!". Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym rozmawiają o nim Julia Taczanowska i Jakub Popielecki: O czym opowiada "Nie!"? Zobacz zwiastun


Hollywoodzki pogromca zwierząt OJ (Daniel Kaluuya) i jego siostra Emerald (Keke Palmer) mieszkają na rozległym ranczu w południowej Kalifornii. Po śmierci ojca stają się świadkami niewyjaśnionych zjawisk. Wraz z byłym dziecięcym gwiazdorem (Steven Yeun), który pracuje jako konferansjer w sąsiadującym z ranczem rodzinnym parku rozrywki, obsesyjnie próbują uchwycić ich źródło za pomocą kamer. Wkrótce ich działania przynoszą przerażające konsekwencje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones