"W mroku pod schodami": twórca "Doom Patrol" i Jordan Peele pracują nad rebootem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Doom+Patrol%22+i+Jordan+Peele+pracuj%C4%85+nad+rebootem+%22W+mroku+pod+schodami%22-152899
"W mroku pod schodami": twórca "Doom Patrol" i Jordan Peele pracują nad rebootem
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
Ezra Claytan Daniels ("Doom Patrol") napisze scenariusz rebootu "W mroku pod schodami" Wesa Cravena. Będzie to wspólny projekt należącej do Jordana Peele'a wytwórni Monkeypaw i Universalu. 

Reboot "W mroku pod schodami". Co o nim wiemy?


Projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Na razie nie wiadomo, kto wyreżyseruje film. Jordan Peele i Win Rosenfeld będą pełnić obowiązki producentów. 

Oryginalna wersja "W mroku pod schodami", napisana i wyreżyserowana przez Wesa Cravena, trafiła na ekrany kin w 1991 roku. Jej bohater, trzynastoletni Fool (Brandon Adams), chce zdobyć pieniądze na terapię dla chorej na raka matki. W tym celu wraz z kolegami włamuje się do domu zamożnych ludzi, od których jego rodzina wynajmuje mieszkanie. W środku odkrywają przerażającą tajemnicę. Zobaczcie zwiastun: Kim jest Ezra Claytan Daniels? Zobacz zwiastun serialu "Doom Patrol"


Ezra Claytan Daniels to wszechstronny artysta. W swoim CV ma docenione zarówno przez krytyków, jak i czytelników powieści graficzne: cykl "Changers", "Upgrade Soul" i "BTTM FDRS". W świecie filmu najlepiej znany jest jako scenarzysta i producent serialu "Doom Patrol" (zwiastun poniżej). Współpracował również przy takich tytułach jak "Nocne niebo" i "Horror Noire".Inspirowany komiksem serial przedstawiający perypetie nietypowej grupy superbohaterów – Doom Patrol. Produkcja śledzi losy drużyny, w skład której wchodzą: Robotman aka Clifford "Cliff" Steele (Brendan Fraser – "Miasto gniewu", "Mumia", "George prosto z drzewa"), Negative Man aka Larry Trainor (Matt Bomer – "Białe kołnierzyki", "American Horror Story: Hotel", "Odruch serca"), Elasti-Woman aka Rita Farr (April Bowlby – "Dwóch i pół", "Jak poznałem waszą matkę") oraz Crazy Jane (Diane Guerrero – "Orange Is the New Black"). Każdy z nich przeżył straszny wypadek, który spowodował okaleczenia i oszpecenia, ale dał również nadludzkie zdolności. Zespół zostaje wezwany do akcji przez Cyborga (Joivan Wade – "Pierwsza noc oczyszczenia", "Doctor Who"), kiedy ich mentor – szalony naukowiec, doktor Niles Caulder aka Szef (Timothy Dalton – "W obliczu śmierci", "Licencja na zabijanie") – nagle zostaje porwany.
 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones