Daniel Craig nie chce grać w "Thorze" Marvela

  • IESB
  • autor: Marcin Pietrzyk
  • Filmy
thor.jpg
Daniel Craig potwierdził, iż był jednym z kandydatów do odtwórcy głównej roli w filmie "Thor" przygotowywanym według komiksu Marvela. Aktor spotkał się nawet z producentami, lecz odmówi przyjęcia roli.

Craig powiedział, że udział w dwóch wysokobudżetowych seriach na raz to za dużo i woli na razie skoncentrować się na graniu Jamesa Bonda. "Thor" ma wejść do kin latem 2010 roku. Kilka miesięcy później w kinach ma pojawić się 23 część przygód Bonda.

"Thor" to adaptacja komiksu autorstwa Stana Lee, który powstał na początku lat 60-tych jako wynik dużej popularności "Niewiarygodnego Hulka". Lee zależało na stworzeniu podobnego bohatera, ale jeszcze silniejszego. Zwrócił się więc w stronę nordyckich podań i mitów i wykorzystał postać boga grzmotów do stworzenia szlachetnego choć nazbyt aroganckiego herosa. Aby nauczyć go pokory, jego ojciec bóg Odyn usuwa mu pamięć o boskości i przekształca go w studenta medycyny Donalda Blake'a. Po zakończonych studiach, już jako chirurg odkrywa młot Thora, dzięki któremu może przekształcać się w boga kiedy tylko jest taka potrzeba. Reżyseruje Kenneth Branagh.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię