Denzel Washington nie może pić Budweisera

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Denzel+Washington+nie+mo%C5%BCe+pi%C4%87+Budweisera-90437
Pojawiły się kontrowersje wokół najnowszego filmu Roberta Zemeckisa "Lot". Browar Anheuser-Busch poprosił studio Paramount o ukrycie logotypu piwa Budweiser, które kilkukrotnie pojawia się w filmie. Chodzi o tematykę obrazu, poruszającą problem alkoholizmu.

Film miał już swoją kinową premierę w USA (na otwarcie zarobił 25 milionów dolarów), więc taśmy będą musiały wrócić do studia. Browar podkreśla swoją rolę w promowaniu wszelkich akcji "spożywania z umiarem" i twierdzi, iż film godzi w ich wizerunek.

Opowie o pilocie samolotu, który zachowuje zimną krew podczas awarii maszyny i sprowadza ją na ziemię. To sprawia, że natychmiast zostaje ogłoszony bohaterem. Jednak podczas wszczętego śledztwa w sprawie ustalenia przyczyn awarii okazuje się, że pilot prowadził samolot pod wpływem alkoholu i narkotyków. Oficjele chcą jednak te informacje zachować dla siebie, bowiem pilot-bohater to dobry PR. Sam zainteresowany czuje się coraz gorzej, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że nie zasłużył na wdzięczność pasażerów i rozgłos w mediach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones