Dakota Johnson I

Dakota Mayi Johnson

6,9
21 614 ocen gry aktorskiej
Dakota Johnson I
Dakota Mayi Johnson to amerykańska modelka i aktorka. Jest córką Dona Johnsona i Melanie Griffith. Ma sześcioro rodzeństwa przyrodniego. Jako dziecko uczyła się w Aspen Community School w Aspen (Kolorado, USA) i uwielbiała taniec. W wieku 12 lat zainteresowała się modelingiem (po sesji dla "Teen Vogue"). Jako aktorka debiutowała już w 1999 roku rolą Sondry w "Wariatce z Alabamy" grając u boku matki, przyrodniej siostry Stelli i ciotki Tracy.

Zanim powróciła do aktorstwa i modelingu, w 2007 roku spędziła miesiąc 
na odwyku w Visions Teen Treatment Center - klinice dla nastolatków uzależnionych od alkoholu i narkotyków w Malibu (Kalifornia, USA).

Następny jej występ przypadł dopiero na 2010 rok w "The Social Network". Potem było kilka innych ról m.in. w "Bestii" i "Jeszcze dłuższych zaręczynach", aż do serialu "Ben i Kate", który przyniósł jej sławę. W 2013 roku została zaangażowana do trzech głośnych produkcji: "Need for Speed", "Cymbeline" i "Pięćdziesiąt twarzy Greya".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 października 1989

miejsce urodzenia: Austin, Teksas, USA

wzrost: 171 cm

Złota Malina
Zdobyła 2 nagrody Złota Malina, 2 inne nagrody oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma sześcioro przyrodniego rodzeństwa: Stellę Banderas, Alexandra Bauera (ze strony matki) oraz Athertona Grace, Jaspera Breckenridge, Deacona Jamesa i Jesse'ego Wayne'a (ze strony ojca).
W 2006 roku została Miss Złotych Globów. Ten sam tytuł zdobyła jej matka Melanie Griffith w 1975.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych