Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Doom+Patrol+w+drodze+do+telewizji-128277

Doom Patrol w drodze do telewizji

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale
Warner Bros Digital Networks i DC Entertainment zamówiły 13 odcinków nowego serialu o superbohaterach ze stajni uniwersum DC. Tym razem padło na "Doom Patrol".

Doom_Patrol_Omnibus_Textless.jpg

Doom Patrol to na poły grupa wsparcia, na poły drużyna superbohaterów-wyrzutków pod przewodnictwem szalonego naukowca doktora Nilesa Cauldera. W szeregach serialowego składu zobaczymy takie postacie jak Robotman, Negative Man, Elasti-Girl oraz Crazy Jane. Obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami, ale zarazem oszpeceni i straumatyzowani, wspólnie starają się oni bronić świata, który nie chce mieć z nimi nic wspólnego.
 
Scenariusz napisze Jeremy Carver ("Nie z tego świata", "Częstotliwość"). Ciekawe, czy serial pójdzie raczej w klasycznie superbohaterskim kierunku, czy może raczej twórcy zainspirują się szalonym, surrealistycznym okresem, kiedy przygody Doom Patrol pisał Grant Morrison. Fakt, że w serialu zobaczymy stworzoną przez Morrisona Crazy Jane, budzi nadzieje na to drugie. Czas pokaże.

doom-patrol-2.jpg

Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku, a premierę zaplanowano na 2019 rok. Serial zadebiutuje na nowej platformie streamingowej, DC Universe.