Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Ethan+Hunt+na+szczycie+mi%C4%99dzynarodowego+box-office%27u-129293

Ethan Hunt na szczycie międzynarodowego box-office'u

  • Screendaily
  • autor: jp
  • Filmy, Box office
Tom Cruise, po zeszłotygodniowej przegranej z chińską komedią, tym razem objął prowadzenie w światowym box-offisie. Film "Mission: Impossible - Fallout" zarobił już na świecie 205 mln dolarów.

GettyImages-860933716.jpg
Getty Images © Matt Cardy

Szósta część przebojowej serii ma już na koncie o 53% więcej niż część piąta, "Rogue Nation", miała na tym samym etapie dystrybucji. Widowisko zadebiutowało na pierwszym miejscu we Francji, Japonii, Australii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Danii i Szwecji, w wielu krajach bijąc narodowe rekordy cyklu "Mission: Impossible". W sumie światowy wynik widowiska wyniósł 76 milionów.

To wystarczyło, by pokonać chińskie "Hello Mr. Billionaire". Komedia, która w zeszłym tygodniu wyprzedziła Ethana Hunta, tym razem zarobiła 64,5 mln dolarów. Film w sumie zarobił już więc 289,9 mln dolarów.

Na miejscu trzecim uplasowała się komedia "Mamma Mia: Here We Go Again!", która do dotychczasowego 139,2 mln dodała kolejne 19,3 miliony. Film zadebiutował w tym tygodniu na siedmiu rynkach, m.in. w Brazylii, Chinach i na Tajwanie.

Na pozycji czwartej uplasowali się "Iniemamocni 2" z 19 milionami dolarów na koncie (w sumie 463,9 mln), a na piątym - "Hotel Transylwania 3" z 18 milionami (w sumie 338,8 mln).

zobacz też: